Zima

i

Autor: Craig Whitehead / Unsplash

Przymrozki i opady śniegu

Przymrozki na terenie całego Dolnego Śląska! IMGW ostrzega - temperatura spadnie poniżej zera

2023-03-28 10:26

Choć kalendarzowa wiosna zaczęła się już 7 dni temu, to za oknami trudno o jakiekolwiek jej oznaki. Jak podaje IMGW, na terenie całego Dolnego Śląska spodziewać się możemy przymrozków. Temperatura spadnie nawet poniżej zera.

Miało być ciepło, a temperatura ma problem z przekroczeniem zera. Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Tak można podsumować pierwszy tydzień wiosny, która na tę chwilę ani trochę nas nie rozpieszcza. W oczekiwaniu na ocieplenie warto przygotować się jednak na... przymrozki, przed którymi ostrzega IMGW. Wystąpią one na terenie całego Dolnego Śląska. 

Przymrozki na terenie Dolnego Śląska. IMGW ostrzega mieszkańców

Mroźnie i nieprzyjemnie jest właściwie od początku tygodnia - w poniedziałek, 27 marca, na ulice wielu dolnośląskich miejscowości spadł śnieg, a temperatura drastycznie się obniżyła. W nocy termometry wskazywały poniżej zera stopni, a sytuacja za szybko się nie poprawi. 

"Prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0°C. Temperatura minimalna w nocy od -5°C do -3°C, przy gruncie od -8°C do -4°C. Temperatura maksymalna we wtorek od 2°C do 4°C" - czytamy w komunikacie IMGW.

Na Dolnym Śląsku spodziewamy się opadów śniegu

Oprócz przymrozków IMGW zapowiada również opady śniegu, z którymi zmierzyć się będą musieli niektórzy mieszkańcy Dolnego Śląska. "Prognozowane są opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 7 cm" - czytamy w komunikacie. Śnieg pojawi się w:

  • powiecie kamiennogórskim
  • powiecie karkonoskim
  • powiecie lwóweckim
  • powiecie lubańskim
  • Jeleniej Górze

Zimno będzie w całym kraju

Nie jest jednak tak, że zima atakuje wyłącznie Dolny Śląsk. Ostrzeżenie o przymrozkach obowiązuje na terenie całej Polski, a w innych województwach oprócz śniegu doświadczyć można również silnego wiatru i oblodzenia na drogach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE