Hotel

i

Autor: davidlee770924/Pixabay/cc0

Przez 1,5 miesiąca mieszkał w pensjonacie. Wyjechał i nie zapłacił

2022-10-28 14:25

Nie miał gdzie się podziać, więc wpadł na pomysł, że wynajmie pokój hotelowy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie zamierzał za niego zapłacić. Cały proceder trwał blisko półtora miesiąca. Ostatecznie przedstawiciel pensjonatu zgłosił sprawę funkcjonariuszom pierwszego komisariatu w Wałbrzychu, a ci w zeszłym tygodniu zatrzymali sprawcę przestępstwa.

Jak informuje portal kryminalki.pl, policjanci z Wałbrzycha w poprzedni czwartek zatrzymali, a następnie postawili zarzut oszustwa 30-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który w okresie od 20 sierpnia do 1 października tego roku doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem właścicieli jednego z lokalnych pensjonatów.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna we wskazanym okresie nie zapłacił za wynajęty pokój, usługi gastronomiczne oraz nie dokonał gminnej opłaty środowiskowej, a straty wyniosły łącznie blisko 16 tysięcy złotych. Podejrzany przez dłuższy czas zwodził przedstawicieli firmy i obiecywał wywiązać się z umowy najmu. Nie miał jednak takiego zamiaru.

Policjanci postawili już podejrzanemu zarzut oszustwa, za co odpowie przed sądem. Mężczyzna może teraz spędzić za kratami więzienia 8 lat. Podczas czynności procesowych 30-latek przyznał się do winy.

Dr Jan Czarzasty o zmianie czasu. "To nie jest racjonalne" [RAPORT ZŁOTOROWICZA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE