Przegranych podczas tych zawodów nie ma! Czas na onkoigrzyska

2022-05-31 8:20
maraton, bieganie
Autor: Aleksandra Ratajczak-Mańka New York City Half Marathon, maraton, bieganie

Sport to zdrowie...Z takiego wniosku wychodzą organizatorzy OnkoIgrzysk czyli zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, którzy są chorzy na nowotwór lub zostali wyleczeni. Impreza odbędzie się 4 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej szczegółów koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

OnkoIgrzyska to forma przyjemnego z pożytecznym - czyli sportowa czysta rywalizacja oraz aktywność fizyczna jako rehabilitacja. Wydarzenie to ma za zadanie również wyprzeć myślenie, że sport nie jest dla ludzi, którzy chorują. 

- W całym wydarzeniu chodzi oto aby dzieci nie rezygnował z aktywności fizycznej. Ważne jest to aby traktowały sport jako zabawę oraz jako element wsparcia ich rehabilitacji. Mowa oczywiście o osobach, którym stan zdrowia pozwala się w taki sposób poruszać - Mówi Klaudia Smolarska- Kulej z Fundacji Na Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.

Będą konkursy, zabawy i a dla spragnionych napoje i jedzenie. Nie zabraknie również pamiątkowych medali i pucharów. A żeby je zdobyć młodzi zawodnicy będą musieli wziąć udział w rywalizacji w minimum 1 z 6 dyscyplin. 

Jak sama nazwa mówi będą to igrzyska czyli kategorie i dyscypliny, które możemy znać z ostatnich Igrzysk w Tokio lub Rio de Janeiro. Podane zostały już konkurencje, w których zmierzą się młodzi zawodnicy. Są nimi:

- Bieg rodzinny

- Lekkoatletyka 

- Badminton 

- Tenis stołowy

- Piłka nożna

- Konkurs plastyczny

Mariusz Pudzianowski po znokautowaniu Materli

Te jubileuszowe 15-te Dolnośląskie Onkoigrzyska są powrotem do stacjonarnej formy wydarzenia. Ze względu na to, że osoby schorowane są "w grupie ryzyka" to rok temu zawody były przeprowadzone hybrydowo. Pierwsza grupa startowała i dopingowała przed ekranem swojego laptopa a druga żwawo oddawała się rywalizacji na stadionie.

Ważną kwestią są zapisy, które obowiązują na to wydarzenie .Można ich dokonać na stronie onkoigrzyska.awf.wroc.pl lub bezpośrednio w dniu zawodów na Stadionie Olimpijskim. Zaznaczyć jednak trzeba, że wystartować mogą jedynie Ci, który chorują na nowotwór lub zostali z niego wyleczeni.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE