Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Prowadził samochód, choć nie miał prawa jazdy

2020-12-31 7:30

Wrocławska policja zatrzymała kierowcę renault. Wszystko zaczęło się od tego, że na Grabiszynku doszło do kolizji. Kobieta kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy renault. Problemy miał jednak sam poszkodowany.

66-letni kierujący Renault postanowił wsiąść za kierownicę pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Jakby tego było mało, na jaw wyszły jeszcze dwa inne powody, dla których nie powinien wsiadać za kierownicę. Jego samochód nie posiadał aktualnej polisy OC, a także nie został poddany w wyznaczonym terminie badaniom technicznym. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i sporządzili wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu może wynieść ponad 5 tysięcy złotych.

Według prawa prowadzenie samochodu po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. O losach wrocławianina zdecyduje sąd.

Jak zadbać o zwierzaka w noc Sylwestrową? Posłuchaj, co mówi Mariusz Półbrat, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Bełchatowie
Godzina policyjna w Sylwestra. Jakie kary? Czy można wyjść z psem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE