Protest kobiet we Wrocławiu. Zobaczcie zdjęcia [GALERIA, FOTO]

2020-10-29 9:52 Kinga Czernichowska

Za nami kolejny dzień protestów kobiet we Wrocławiu. Na ulice polskich miast wyszły setki tysięcy osób. Protestują przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który ogłosił, że zakaz aborcji, nawet w takich przypadkach jak wady płodu, jest zgodny z Konstytucją. Temu zakazowi sprzeciwiają się nie tylko kobiety, ale i ich partnerzy. Zobaczcie, jak wyglądały wczoraj protesty kobiet we Wrocławiu.

Protestujący zablokowali całe miasto. Zorganizowano sześć protestów w różnych miejscach, co całkowicie sparaliżowało ruch. Na autobus z takich osiedli jak Jagodno, można było czekać nawet do godziny.

Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia

Strach się r*chać

- głosiły hasła i transparenty.

Prezydent Andrzej Duda o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Tymczasem wczoraj, prezydent Andrzej Duda, na antenie jednej ze stacji telewizyjnych powiedział, że chciałby postarać się o rozwiązanie, które wprowadzi spokój społeczny. Głos zabrały także Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, która zapytała wprost:

Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu?

Sama jednak przyznała, że na aborcję, ze względu na swoje przekonania, nigdy by się nie zdecydowała. Z kolei córka prezydenta, Kinga Duda, wydała oświadczenie:

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jego córka ma dużo bardziej liberalne podejście niż on sam, niemniej jednak jest z niej dumny. Prezydent nie chciał bezpośrednio odnieść się do twardego orędzia Jarosława Kaczyńskiego, w którym lider partii PiS jawnie nawoływał do przemocy wobec protestujących. Niestety, pierwsze efekty tego orędzia mogliśmy obserwować już wczoraj na wrocławskich ulicach, gdzie podczas protestu doszło do ataku na kobietę. Pobił ją zamaskowany mężczyzna.

Więcej o tym przeczytacie poniżej:

Najwyraźniej protesty szybko nie ustąpią. Niżej możecie zobaczyć zdjęcia z wczorajszego protestu kobiet we Wrocławiu.

Protest kobiet we Wrocławiu. Zobaczcie zdjęcia [GALERIA, FOTO]
Autor: Adam Rajczyba Protest kobiet we Wrocławiu. Zobaczcie zdjęcia [GALERIA, FOTO] Link: Kliknij, żeby zobaczyć całą galerię

Zdjęcia: Adam Rajczyba

Posłuchaj: Protest kobiet w Obornikach Śląskich
Strajk kobiet we Wrocławiu. Samochody i demonstranci zablokowali centrum miasta