Poznaliśmy nowego prezesa MPK! Kto zasiądzie w zarządzie?

i

Autor: MPK Wrocław

Poznaliśmy nowego prezesa MPK! Kto zasiądzie w zarządzie?

2023-03-06 14:08

Witold Woźny – dotychczasowy dyrektor ds. korporacyjnych i prokurent w MPK został powołany przez prezydenta Wrocławia na stanowisko prezesa wrocławskiego MPK. Woźny ze spółką związany jest od 2015 roku, wcześniej między innymi nadzorował właściwą realizację przetargów w MPK.

Witold Woźny zastąpi na stanowisku zmarłego 19 stycznia tego roku Krzysztofa Balawejdera. Spółką w ostatnich tygodniach kierował przewodniczący rady nadzorczej, jednocześnie skarbnik miejski Marcin Urban. Witold Woźny jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz ma tytuł Master of Business Administration. Jest również absolwentem kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

- Witold Woźny, dzięki wszechstronnemu wykształceniu jak i znajomości firmy – jej silnych i słabych stron – gwarantuje kontynuację zmian rozpoczętych w MPK przez Krzysztofa Balawejdera. Jestem przekonany, że oddajemy spółkę w najlepsze ręce - człowieka z MPK, a jednocześnie bardzo rzetelnego, gwarantującego najwyższą jakość zarządczą menadżera. – ocenia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Witold Woźny to postać znana w MPK

Rola, jaką pełnił w spółce w ostatnim czasie – dyrektora ds. korporacyjnych i prokurenta – sprawia, że był naturalnym kandydatem na to stanowisko. Dodatkowym wskazaniem był fakt, że brał czynny udział we wszystkich najważniejszych zadaniach realizowanych przez Spółkę w ostatnich latach, w tym związanych z modernizacją i wymianą taboru Spółki, czy remontami infrastruktury w ramach programu TORYwolucji. 

- W 2022 roku autobusy MPK przejechały niemal 30 milionów kilometrów, tramwaje 14 milionów. W tym roku w związku z otwarciem tras przez Popowice i na Nowy Dwór dojdzie kolejnych 3 miliony wozo- i pociągo-kilometrów. MPK jest rozpędzonym pojazdem, cieszymy się że ten pojazd jedzie coraz szybciej notując coraz mniej wykolejeń – w ubiegłym roku było ich 27. Do grudnia 2023 zakończymy modernizację Zajezdni Tramwajowych Borek i Gaj. Borek remontujemy obecnie i przebudowujemy na jej terenie układ torowy dodając 2 km torów – wyjaśniał mediom Witold Woźny.

To nie tylko nowy prezes

W spółce powołano też wiceprezesa. Został nim Przemysław Nowicki. To ekspert z zakresu marketingu i transportu. Nowicki (rocznik 1984) jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Menadżerskiego w Wyższej Szkole Handlowej. Posiada również tytuł MBA, w czasie swojej kariery zawodowej był. m.in. prezesem PKS-Tour S.A. Nowicki współpracował ze śp. Krzysztofem Balawejderem jeszcze w czasie pracy w firmie Polbus-PKS, gdzie był m.in. dyrektorem działu przewozów. Po przejściu w 2019 roku do MPK był zastępcą dyrektora ds. korporacyjnych.

- MPK to trzy modernizowane zajezdnie tramwajowe i jedna nowoczesna zajezdnia autobusowa. Realizujemy co dziennie 530 tysięcy podróży pasażerskich. Dziś w MPK pracuje 2813 osób w tym ponad dwa tysiące motorniczych i kierowców, reszta z naszej drużyny między innymi 700 osób pracowników warsztatów i służby obsługi pojazdów oraz administracji. Do naszej drużyny – w której wciąż mamy wakaty i zapraszamy – w ciągu roku dołączyło 49 kierowców i motorniczych z Ukrainy – mówił Przemysław Nowicki.

MPK ma kontynuować misję wychodzenia do ludzi

Jak przypominał nowy wiceprezes MPK zabierało i zabiera głos w ważnych społecznie sprawach – stąd ukraińskie flagi na tramwajach, zaangażowanie w akcje krwiodawstwa, wymiany pieców, budowania tożsamości Wrocławia. Spółka będziemy te akcje kontynuować. MPK zapowiedziało, że z wrocławianami chce się spotkać na początku maja – przy okazji przejęcia wybudowanej trasy przez Popowice. Tym razem zaprosi na Dzień Otwarty MPK nie do jednej z zajezdni a na 4 kilometry nowego torowiska.

Źródło: komunikat MPK Wrocław

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE