Poszukiwania na Odrze w okolicy Oławy. Mężczyzna wpadł w nocy do rzeki

i

Autor: Policja Oława, Wodna Służba Ratownicza

Dramat na Odrze

Poszukiwania na Odrze w okolicy Oławy. Mężczyzna wpadł w nocy do rzeki

2023-11-17 15:17

Od czwartkowego wieczoru trwają poszukiwania mężczyzny, który wpadł do Odry z mostu w Oławie. W piątek akcja została wznowiona, na miejscu pracują ratownicy wodni, nurkowie, policjanci i strażacy. W działaniach wykorzystywany jest dron i sonar.

Zgłoszenie o tym, że mężczyzna wpadł do rzeki w Oławie wpłynęło do służb ratowniczych po godz. 22:00 w czwartek (16 listopada). Wszystko działo się na moście znajdującym się na ulicy Chrobrego. Zdarzenie zarejestrował miejski monitoring.

Do działań ratowniczych skierowano grupę wodno-nurkową z Wodnej Służby Ratowniczej, 3 zastępy straży pożarnej – łącznie 11 strażaków oraz policjantów.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny na Odrze. W akcji sonar i dron

Jak informuje oławska policja, poszukiwania mężczyzny prowadzone są od mostu na ulicy Chrobrego nad Odrą w Oławie do okolic wsi Siedlce w kierunku Wrocławia. Na razie nie wiadomo, kim może być poszukiwana osoba.

- Możemy powiedzieć, że poszukiwany to prawdopodobnie mężczyzna. Tożsamość nie została jeszcze ustalona. Działania prowadzone są na rzece i w kierunku Wrocławia, gdzie brzegiem chodzą policjanci. Do akcji wykorzystywane są cztery łodzie ratowniczych OSP, a także sonar do przeszukiwania dna koryta rzeki oraz dron. Do chwili obecnej nie udało się odnaleźć osoby – przekazała naszej redakcji asp. Szt. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Jak dodała, działania poszukiwawcze będą kontynuowane, wszystko jednak zależy od warunków pogodowych, jeśli się pogorszą zmniejszona zostanie liczba osób biorących w akcji.

Piękne dolnośląskie góry. Na tych szlakach nie ma tłumów, gdzie szukać takich miejsc?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE