Posadź drzewko dla dziecka. Rusza akcja Wrośnij we Wrocław

2021-03-31 15:39
Rusza akcja WROśnij we WROcław
Autor: pixabay.com

Ruszają zapisy na na wiosenną edycję „WROśnij we WROcław”. Rodziny najmłodszych wrocławian będą mogły posadzić drzewko, które uhonoruje pojawienie się na świecie ich dziecka. Ideą projektu jest sadzenie drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, a jednocześnie zazielenianie miasta. Co roku odbywają się dwie edycje – wiosenna i jesienna.

260 nowych drzewek w dwóch parkach

Akcja przeznaczona jest dla dzieci urodzonych w latach 2020–2021. Tym razem do posadzenia przygotowano niemal 260 drzewek w dwóch wrocławskich parkach- w parku Miejskim zwanym Górką Skarbowców oraz w parku Słonecznym na Gaju. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje rozpoczęcie sadzenia drzewek w kwietniu. Tak, jak w ubiegłym roku, z powodów bezpieczeństwa rodziny nie będą mogły wziąć udziału we wspólnym sadzeniu. Jednak, gdy tylko restrykcje pozwolą, ZZM zaprosi wszystkich chętnych na spotkanie, podczas którego będzie można zapoznać się z drzewkami.

– Bardzo lubimy sadzić drzewa wspólnie z mieszkańcami. Dla nas to też jest święto, okazja do spotkania i najlepsza forma edukacji w sprawach utrzymania zieleni. Zapraszamy do uczestnictwa, choć dla bezpieczeństwa na razie całkowicie powierzamy te czynności fachowcom – mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Jak wziąć udział w akcji?

Chętni – rodzice, ale też pozostali bliscy – którzy chcą zgłosić się do udziału we „WROśnij we WROcław” powinni zarejestrować się na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego poprzez formularz zgłoszeniowy. Wystarczy wybrać lokalizację oraz podać podstawowe dane. Po zakończeniu nasadzeń każdy zgłaszający otrzyma mapkę z dokładną lokalizacją swojego drzewka.

– Podobnie jak w ubiegłym roku planujemy dla uczestników WROśnij spotkanie w plenerze. Oczywiście będzie ono zależało od obostrzeń. Wierzymy jednak, że będziemy mogli wspólnie świętować kolejną ósmą edycję WROśnij we WROcław – podkreśla Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Zapisy potrwają do 11 kwietnia lub wyczerpania zapasów drzewek.

Raport z anteny 31.03, godz.10

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE