Dotacje na budowę kanalizacji otrzymała m.in. gmina Krośnice

i

Autor: annawaldl / Pixabay.com Dotacje na budowę kanalizacji otrzymała m.in. gmina Krośnice

Popłynie woda, popłyną ścieki. Urząd Marszałkowski podzielił kasę dla dolnośląskich gmin

2020-07-29 9:58

17 mln zł na inwestycje wodno-kanalizacyjne otrzymały gminy z okolic Wrocławia. Dotacje z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego mają pomóc w rozwoju podstawowych inwestycji dla mieszkańców gmin.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przyznał gminom wsparcie ze środków unijnych pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Unijne wsparcie zostanie wykorzystane przez samorządy na działania związane z budową, przebudową lub wyposażeniem obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania i oczyszczania ścieków oraz zakup i montaż urządzeń oraz instalacji kanalizacyjnych lub wodociągowych. 

- Zależy nam na tym, żeby w XXI wieku w każdym mieszkaniu była woda. A tam, gdzie pojawia się woda, rośnie jej zużycie, a zatem i większa ilość ścieków. Urząd Marszałkowski przeznaczył dla gmin z subregionu wrocławskiego niespełna 17 mln zł, to kwota dla dwunastu gmin - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra

Wsparcie otrzymały m.in. Cieszków, Prusice czy Wisznia Mała. Jednym z beneficjentów jest także gmina Krośnice.

- Pieniądze przeznaczymy na rozbudowę kanalizacji w Bukowicach, gdzie wykonamy sieć na trzech ulicach: Akacjowej, Kubryckiej i Milickiej. Kanalizacja dociąży istniejącą oczyszczalnię ścieków i pozwoli na podłączenie do niej kolejnych 70 domostw - mówi Agnieszka Kozińska, kierownik Referatu Funduszy Europejskich w Urzędzie Gminy Krośnice.

Gmina planuje wykonanie inwestycji na przełomie roku.

Boją się, że kamienica się zawali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE