Kontrola autokaru

i

Autor: KWP w Szczecinie

Policja kontroluje autobusy przed wyjazdem na wakacje i radzi jak zabezpieczyć dom przed złodziejem

2020-06-25 15:37

Na Dolnym Śląsku ruszają punkty kontroli autobusów, którymi dzieci bądź dorośli będą wyjeżdżać na wakacje. Policjanci uczulają też, że wyjeżdżając, dom należy odpowiednio zabezpieczyć przed złodziejami.

Od soboty przez całe wakacje patrol policyjny będzie sprawdzał stan techniczny autokarów, którymi dzieci wyjeżdżają na wakacje, a także trzeźwość kierowcy czy dokumenty.

- We Wrocławiu patrol będzie czuwał przy skrzyżowaniu ul. Karkonoskiej i ul. Zwycięskiej. Można podjechać na kontrolę codziennie od 6.00 do 9.00 przez całe wakacje. Jednak zachęcam do kontaktu telefonicznego, aby się po prostu umówić z nami -  mówi Rafał Gredżuk z wrocławskiej policji.

Podobne kontrole autokarów prowadzone będą też w innych powiatach województwa. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej dolnośląskiej policji.

Funkcjonariusze radzą aby zabezpieczyć swój dom przed wyjazdem na wakacje:

- Pamiętajmy, że opuszczone rolety, to wyraźny sygnał dla złodzieja, że nikogo nie ma w domu. Jeśli już stosujemy taki system zabezpieczeń, to warto połączyć go np. z alarmem - mówi Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji i dodaje, że warto aby sąsiad przy okazji podlewania roślin, poprzesuwał nasze firanki. Będzie to sygnał, że ktoś przebywa w domu. 

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE