Poland Business Run 2021. Trwają zapisy na bieg charytatywny

2021-07-26 10:25
Bieg
Autor: fot.pixabay.com

Od 11 maja można zapisywać drużyny do udziału w biznesowej sztafecie charytatywnej Poland Business Run, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Do tej pory biegacze pokonali już ponad pół miliona kilometrów i wsparli 599 beneficjentów. W tym roku pomoc od dolnośląskich biegaczy otrzyma m.in. 45-letnia Agnieszka, która kilka lat temu przeszła amputację nogi.

Tegoroczna 10 - ta edycja Poland Business Run odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. Zastąpią je indywidualne czterokilometrowe ścieżki biegaczy i streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki. Historia biegu jest wyjątkowa - do tej pory impreza ta wsparła aż 599 osób z niepełnosprawnościami.

– Zaczęło się od jednej beneficjentki, ale z roku na rok liczba osób, którym mogliśmy pomóc, systematycznie rosła. Po cichu marzy nam się na dziesiąte urodziny stu beneficjentów tej edycji  – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Czy to się uda? Czas pokaże, bo zależy to między innymi od funduszy, które uda się zebrać. Wierzymy jednak, że i firmy wystawiające drużyny, i biegacze nie zawiodą, dzięki czemu pomożemy jak największej liczbie beneficjentów. Warto przy tej okazji wspomnieć też, że wciąż mogą się do nas zgłaszać osoby szukające dofinansowania na sprzęt, rehabilitację lub inną pomoc.

Nie są to jednak jedyne możliwości – warto pamiętać, że w tegorocznej edycji pobiec można z każdego miejsca w Polsce. Jedynym warunkiem jest posiadanie sprzętu z dostępem do aplikacji mierzącej czas oraz przebytą odległość. Tym sposobem wymagane 4 km można pokonać zarówno na terenie Wrocławia, Legnicy czy dowolnego miejsca w Polsce i na świecie.

Poland Business Run 2021. Jak się zapisać?

Rejestracja na 10. bieg Poland Business Run trwa od 11 maja. By wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.

Organizatorzy wraz z beneficjentami liczą na ciepłe przyjęcie i rekordowe zapisy, które będą doskonałym prezentem na 10. urodziny inicjatywy.

– Jesteśmy pewni, że kolejny bieg przyniesie nam wszystkim wiele satysfakcji i pomoże w integracji, która w czasie pandemii stała się dużo trudniejsza - dodaje Agnieszka Pleti.

Raport z Anteny 23.07
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE