Pogrzeb królowej Elżbiety II największym wydarzeniem telewizyjnym w historii. Może go obejrzeć ponad 4,1 mld osób

i

Autor: PAP/EPA/WILLIAM CONRAN

Pogrzeb królowej Elżbiety II największym wydarzeniem telewizyjnym w historii. Może go obejrzeć ponad 4,1 mld osób

2022-09-15 19:28

Pogrzeb królowej Elżbiety II będzie największym wydarzeniem telewizyjnym w historii. Szacuje się, że może go obejrzeć około 4,1 mld osób, czyli połowa światowej populacji.

Dotychczas najwięcej osób przed ekrany przyciągnęło otwarcie letnich igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1996 roku, kiedy legendarny amerykański bokser Muhammad Ali zapalił znicz olimpijski. Wydarzenia te oglądało ok. 3,5 mld osób na całym świecie.

„Dzięki postępowi technologicznemu, przejawiającemu się w tym, że większość z nas ma telewizję w swojej kieszeni, liczba śledzących pogrzeb Elżbiety II przyćmi igrzyska w Atlancie” - powiedziała Carolina Beltramo, analityczka WatchTVAbroad, cytowana przez dziennik „Daily Express”.

„Miłość i podziw dla królowej są tak wielkie na całym świecie, że jej pogrzeb będzie największym wydarzeniem telewizyjnym w historii” – dodała.

Czytaj także: Ile pieniędzy wyda student w roku akademickim 2022/2023? Kwota zwala z nóg!

Psy Królowej Elżbiety II. Podczas jej panowania w pałacu mieszkały corgi, spaniele i wiele innych

Dla porównania, uroczystości pogrzebowe księżnej Diany 25 lat temu oglądało ok. 2,5 mld osób na całym świecie, w tym ok. 31 mln Brytyjczyków, co stanowiło rekord oglądalności wydarzenia transmitowanego na żywo w Wielkiej Brytanii.

Kamery są stale obecne przy uroczystościach związanych ze śmiercią królowej Elżbiety II. Brytyjskie stacje BBC i Sky News uruchomiły w środę streaming z wystawienia na widok publiczny trumny z ciałem zmarłej królowej. Transmisja na żywo będzie prowadzona do poniedziałku rano.

W czwartek przedstawiony został szczegółowy program ceremonii pogrzebowych monarchini. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w poniedziałek o godz. 6.30 zakończy się możliwość wejścia do Westminster Hall, gdzie od środowego popołudnia wystawiona jest trumna z ciałem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE