Pogoda na weekend. Nadchodzi mróz! Sprawdź, jaka będzie pogoda w weekend we Wrocławiu

2021-01-15 14:06
Pogoda
Autor: Pixabay.com Pogoda

Pogoda we Wrocławiu. To nie będzie ciepły, łagodny, zimowy weekend. Nadchodzi mróz. Zakupy zróbcie dzisiaj, bo w weekend lepszym wyborem będzie owinięcie się w koc i kubek ciepłej herbaty...

Polska będzie na skraju zatoki związanej z niżem nad Ukrainą, w drugiej połowie nocy i w ciągu dnia na zachodzie kraju rozbuduje się klin wyżu znad zachodniej Europy. Z północy będzie napływało mroźne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie rosło.

A jak będzie na Dolnym Śląsku?

Pogoda na weekend: 15-17 stycznia 2021. Dolny Śląsk

Pogoda na piątek, 15 stycznia

W piątek (15 stycznia) zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu. Miejscami większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od -5°C na wschodzie do 0°C, w obszarach podgórskich od -8°C na wschodzie do -2°C nazachodzie . Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów przelotne opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura od -12°C do -9°C. Wiatr silny i bardzo silny,od 45 km/h do 55 km/h, północno-zachodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

  • Wrocław -1°C
  • Jelenia Góra -3°C
  • Legnica -2°C

Pogoda na sobotę, 16 stycznia

Zachmurzenie duże z opadami śniegu, zwłaszcza na wschodzie i południu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 6 cm. Temperatura maksymalna od -6°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -9°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu. Temperatura od -14°C do -12°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, północno-zachodni. Miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

  • Wrocław -3°C
  • Jelenia Góra -6°C
  • Legnica -3°C

Pogoda na niedzielę, 17 stycznia

Zachmurzenie na zachodzie regionu na przeważającym obszarze na ogół umiarkowane, na wschodzie duże z opadami śniegu, w ciągu dnia postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia i zanik opadów. W Sudetach opady śniegu. Temperatura maksymalna od -12°C dona wschodzie do -5°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W Sudetach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, północny skręcający na wschodni; miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

  • Wrocław -10°C
  • Jelenia Góra -9°C
  • Legnica -10°C
Będzie padać śnieg, a na termometrach dwucyfrowy mróz!
Odmrożenia