Wigilia Pełna Ciepła

i

Autor: mat.pras

Podaruj święta potrzebującym! Wigilia Pełna Ciepła w Czasoprzestrzeni

2022-10-19 2:12

Już po raz kolejny na terenie byłej zajezdni Dąbie, w Czasoprzestrzeni organizowana będzie wigilia dla zagrożonych ubóstwem i samotnych. Ruszyła zbiórka środków. Poszukiwani są także wolontariusze.

Wigilia Pełna Ciepła

Będą to dwa wieczory - pierwszy 24 grudnia, gdy przypada katolicka wigilia, drugi 6 stycznia, gdy swoje święta obchodzą prawosławni. Hala będzie ogrzana, udekorowana bożonarodzeniowymi ozdobami, a stoły przykryte białymi obrusami. Pojawią się na nich tradycyjne wigilijne potrawy i zasiądą przy nich, ci którzy najbardziej tego potrzebują. Organizatorzy planują przyjąć łącznie ponad 350 osób.

- Koszt jednej wigilijnej kolacji to obecnie około 50 zł - wpłacając tę kwotę na naszą zbiórkę, fundujesz jedno miejsce przy stole. Każda wpłata jednak, choćby najmniejsza, znaczy dla nas bardzo wiele. Jest znakiem, że mimo wszystkiego, co nas spotyka, wciąż możemy troszczyć się o siebie nawzajem i dzielić się ciepłem i światłem - mówią organizatorzy.

Organizatorzy Wigilii Pełnej Ciepła poszukują także wolontariuszy - Można się do nas zgłosić mailowo bądź napisać na Facebooku Czasoprzestrzeni. Potrzebujemy osób, które pomogą nam w koordynowaniu całego wydarzenia. Wesprą nas zarówno w zbiórce, jak i będą na miejscu 24 grudnia - podkreśla Adela Jakielaszek z Czasoprzestrzeni.

Przy organizacji Wigilii Pełnej Ciepła co roku pomaga około 50 wolontariuszy.

Link do zrzutki tutaj.

Dyner o ciężkiej zimie: "Ukraińcy muszą być gotowi na zimno, które będzie odgrywało rolę psychologiczną" [Raport Walczaka]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE