Donald Tusk

i

Autor: Flickr/zdjęcie poglądowe Donald Tusk ostro o Mariuszu Błaszczaku i MON

Polityka

Po głośnym marszu w Warszawie Donald Tusk przyjedzie do Wrocławia. Znamy szczegóły

2023-06-15 15:07

W niedzielę, 4 czerwca, po ulicach Warszawy w ramach manifestacji określaną jako "Wielki Marsz 4 Czerwca — Pokażmy naszą siłę!" przeszło ponad 300 tysięcy osób. Jak zapowiedział Donald Tusk, jego następnym przystankiem będzie stolica Dolnego Śląska. Polityk na Rynku we Wrocławiu pojawi się 24 czerwca.

Po głośnym marszu w Warszawie przyszedł czas na Wrocław. W dniach 19-24 czerwca na Dolny Śląsk w ramach akcji #TuJestPrzyszłość przyjedzie Donald Tusk. Polityk planuje spotkać się ze swoimi wyborcami w ramach kampanii przed nadchodzącymi wyborami.

Po marszu w Warszawie przyszła pora na Wrocław. Donald Tusk odwiedzi Dolny Śląsk

W dniach 19-20 czerwca 2023 roku na Dolnym Śląsku odbędzie się akcja #TuJestPrzyszłość. Jednocześnie w dniach 19-24 czerwca na Dolny Śląsk  przyjedzie przewodniczący PO, Donald Tusk. W planach polityka jest spotkanie się z wyborcami. We Wrocławiu odbyć ma się też wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej z udziałem lidera PO.

Spotkania z Donaldem Tuskiem zaplanowane na Dolnym Śląsku:

  • Spotkanie otwarte z Przewodniczącym Donaldem Tuskiem w Kłodzku odbędzie się 19 czerwca o godz. 17.00.
  • Spotkanie otwarte z Przewodniczącym Donaldem Tuskiem w przestrzeni Rynku we Wrocławiu odbędzie się 24 czerwca o godz. 18:00.
  • Wiec z Przewodniczącym Donaldem Tuskiem w Jeleniej Górze odbędzie 22 czerwca o godz. 18.00.

"Marsz Tuska" w Warszawie. Pojawiły się tłumy, choć frekwencja nie jest znana

Pewnym kontrowersyjnym elementem warszawskiego marszu okazała się kwestia frekwencji. Jak podał za pośrednictwem swojego Twittera Donald Tusk, na wydarzeniu obecnych było 500 000 osób. Liczba ta diametralnie różni się jednak od tego, co przeczytać mogliśmy na innych portalach. Onet informował o ponad 300 000 osób, a TVP z kolei twierdzi, że zgromadzonych było niecałe 150 000. 

Na marszu w Warszawie pojawił się Jacek Sutryk

Jak informuje PO, na warszawski marsz "z Dolnego Śląska wyruszyły samochody, autokary i Pociąg Wolności, w którym było blisko pół tysiąca osób". Swój udział w wydarzeniu za pomocą mediów społecznościowych relacjonował również prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Polityk przed objęciem swojej aktualnej funkcji działał w Koalicji Obywatelskiej. 

Barbara Nowacka o marszu 4 czerwca: Ludzie nabrali odwagi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE