Płatne parkowanie na kolejnych wrocławskich ulicach. Sprawdź, gdzie i ile zapłacisz za postój

2021-10-20 9:38
Parkometr
Autor: Michał Ciemniewski Parkometr

Od 20 października kierowcy we Wrocławiu zapłacą za parkowanie na ulicach : Liskego, Bujwida, Sopockiej i Małachowskiego. Są one zlokalizowane niedaleko campusów uczelni wyższych, gdzie popyt na miejsca postojowe jest bardzo duży. Wprowadzenie parkomatów ma tam poprawić rotację samochodów i pomóc w łatwiejszym znalezieniu wolnego miejsca do zatrzymania się. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Przypomnijmy, że trzy lata temu obszar Strefy Płatnego Parkowania został poszerzony decyzją Rady Miejskiej Wrocławia i obecnie obejmuje niemalże całe wrocławskie śródmieście. Zmiany z 2019 roku przyjęto w wyniku prowadzonych wcześniej konsultacji społecznych. Te, które będą obowiązywać od 20 października również realizowane są na wniosek mieszkańców oraz we współpracy z Radami Osiedli.

- Są to kolejne lokalizacje, które wskazali mieszkańcy przy wsparciu ze strony swoich Rad Osiedli. Wrocławianie zgłaszają takie miejsca, które ich zdaniem powinny zostać objęte opłatami za parkowanie. Najczęściej są to przypadki, wiążące się z bliskością obiektów, generujących ogromny popyt na miejsca postojowe - mowa tutaj na przykład o kampusach uczelni wyższych skupionych w ciągu Osi Grunwaldzkiej. Ma to poprawić rotację aut i dostępność miejsc postojowych w tamtej lokalizacji - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. 

Liskego, Bujwida, Sopocka i Małachowskiego. Ile zapłacimy za parking ?

Obecnie Strefę Płatnego Parkowania, a także Śródmiejską Strefę Płatnego parkowania obsługuje 300 parkomatów, które już jutro zasili dodatkowe 10 urządzeń. Pojawi się tam około 140 miejsc postojowych. Co więcej, wszystkie ulice (Liskego, Bujwida, Sopocka i Małachowskiego) znajdują się w dawnej strefie C. Oznacza to, że opłaty wyniosą:

  • 3 zł za jedną godzinę postoju
  • 3,10 za drugą godzinę postoju
  • 3,30 za trzecią godzinę postoju
  • 3 zł za czwartą oraz każdą kolejną godzinę postoju

Wspomniane opłaty będą obowiązywać w dni robocze w godzinach 9:00-18:00. Mieszkańcy Strefy, posiadający meldunek stały lub tymczasowy mają prawo do kupna abonamentu: 10 zł za miesiąc bądź 100 zł rocznie (dotyczy pierwszego posiadanego pojazdu).

Super Raport 19.10 (Goście: prof. Leszek Balcerowicz - FOR oraz dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene - politolog, UW) Sedno Sprawy: Anna Michalska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE