Pirat drogowy pędził 228 km/h! W porę zatrzymała go policja [NAGRANIE]

2022-11-15 9:47
Pirat drogowy pędził 228 km/h! W porę zatrzymała go policja [NAGRANIE]
Autor: screen/ Facebook Policja Dolnośląska

Kierowca BMW pędził S5 z prędkością 228 km/h. Na szczęście nie doszło w związku z tą sytuacją do tragedii, bo został namierzony i zdyscyplinowany do bezpiecznej jazdy przez policjantów z dolnośląskiej grupy ,,SPEED’’. Sprawa zakończyła się mandatem w wysokości 2500 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi, które trafiły na indywidualne konto nieodpowiedzialnego kierowcy.

Jazda pojazdem mechanicznym z nadmierną prędkością, wiązać się może nie tylko z utratą prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożeniem dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu. Dlatego też dolnośląscy policjanci prowadzą codziennie działania na drogach miast i powiatów, których celem jest zapewnianie bezpieczeństwa podróżującym. Funkcjonariusze eliminują z ruchu od kilku do kilkunastu pijanych kierowców każdej doby, a w ubiegły weekend zatrzymali ich aż 87. Policjanci podejmowali też interwencje wobec wielu innych użytkowników samochodów i motocykli, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości oraz obowiązujących przepisów.

Jedną z takich sytuacji zarejestrowała kamera zainstalowana w nieoznakowanym radiowozie policyjnej grupy ,,SPEED’’. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrolując rejon drogi ekspresowej S5 zauważyli BMW, którego kierowca przemieszczał się z prędkością 228 km/h w miejscu, gdzie mógł poruszać się z prędkością do 120 km/h.

Policjanci szybko i zdecydowanie, ale w sposób możliwie bezpieczny podjęli interwencję w celu zatrzymania nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu. Sprawa zakończyła się na szczęście mandatem, a nie kolejną tragedią na drodze. Z portfela kierowcy zniknie teraz 2.5 tysiąca złotych, a na jego indywidualne konto trafi 15 punktów karnych. Kolejna tego typu sytuacja, zakończy się utratą prawa jazdy.

Okradli sklep obuwniczy w Świeciu. Wynieśli towar za 4,5 tys. zł
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE