noworodek

i

Autor: pixabay.com

Pilnowali noworodka mając 3 promile we krwi! Dziecko miało... 10 dni!

2021-07-15 14:28

Policjanci z Wrocławia interweniowali wobec dwójki pijanych rodziców, którzy w takim właśnie stanie opiekowali się swoim dzieckiem. Niemowlę przyszło na świat zaledwie 10 dni wcześniej. Tuż przed przybyciem funkcjonariuszy, dziecko trafiło pod opiekę trzeźwych członków rodziny i na szczęście nie doszło do tragedii. Kobieta miała ponad 2.6, a mężczyzna 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło przed godziną 14.00, w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ma mieć tam miejsce awantura i pod opieką nietrzeźwych osób prawdopodobnie znajduje się niemowlę. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście, aby potwierdzić zgłoszenie i podjąć interwencję w sprawie.

Przed przyjazdem mundurowych, dziecko trafiło pod opiekę trzeźwych członków rodziny i na szczęście nie doszło do tragedii. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kobieta ma ponad 2.6, a mężczyzna 2.5 promila alkoholu w organizmie.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają m.in. czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce wcześniej. Kobieta i mężczyzna zostali już przesłuchani przez policjantów, a następnie usłyszeli zarzuty z art. 160 § 2 kodeksu karnego.

Jeśli okaże się, że opiekunowie 10-dniowej dziewczynki, poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narazili ją na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 15.07, godz.10
Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE