Pijana i zmarznięta kobieta leżała na drodze niedaleko Jeleniej Góry. Nie była w stanie sama się poruszać

i

Autor: Policja Jelenia Góra

Dolny Śląsk

Pijana i zmarznięta kobieta leżała na drodze niedaleko Jeleniej Góry. Nie była w stanie sama się poruszać

2023-11-29 12:27

Był już wieczór, kiedy policjanci zauważyli kobietę leżącą na jednej z dróg w Sosnówce w powiecie karkonoskim. Temperatura na dworze była ujemna, a wkoło leżał śnieg. Okazało się, że 49-latka była kompletnie pijana i nie była w stanie sama się poruszać. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godziny 18.30. Policjanci byli w szoku, kiedy jadąc ulicą Tyrolską w Sosnówce w powiecie karkonoskim zauważyli leżącą na drodze kobietę. Na zewnątrz panowała zimowa aura, był mróz i wszędzie leżał śnieg.

Pijana kobieta leżała na drodze. Mogła nie przeżyć mroźnej nocy

Policjanci zatrzymali się na drodze i zaczęli udzielać pomocy. - Okazało się, że jest to znana im 49-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania. Znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego i nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Oświadczyła, że nie ma gdzie się podziać – opisuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jak dodaje policjantka, w każdej chwili mogło dojść do tragedii. Nie dość, że temperatura była ujemna i kobieta mogła po prostu umrzeć z wychłodzenia, to dodatkowo stwarzała zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po interwencji została przewieziono do policyjnego aresztu, gdzie przebywała do wytrzeźwienia.

Jeleniogórscy policjanci proszą o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, często nietrzeźwe, które wieczorem i w nocy przebywają w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

- Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu – podkreśla rzecznik policji.

W Jeleniej Górze bezdomni mogą zgłosić się i zjeść ciepły posiłek codziennie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano w Ogrzewalni przy ul. Wolności 180.

Szedł bez butów i kurtki. Nie było z nim kontaktu

Do podobnej niebezpiecznej sytuacji doszło także na terenie powiatu złotoryjskiego. Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili policji, że mimo zimowych warunków po miejscowości spaceruje mężczyzna, który jest bez butów i kurtki.

- Miał mokre ubranie, był zmarznięty i trudno z nim było nawiązać kontakt. O sytuacji została powiadomiona także rodzina, która natychmiast przyjechała na miejsce. 65-latek został przebadany przez ratowników, a następnie trafił do szpitala – informuje mł. asp. Dominika Kwakczys ze złotoryjskiej policji.

Dwóch pijanych za kółkiem w Legnicy. Jeden wjechał w drugiego. „To potencjalni zabójcy”