Pies nie kaktus. MPK Wrocław zapewni wodę zwierzętom

2021-06-10 15:50 A.H
MPK Wrocław zapewni wodę zwierzętom
Autor: mat.pras

Zwierzęta spacerujące ze swoimi właścicielami będą mogły napić się wody na pętlach wrocławskiego MPK. Ogólnodostępne miski dla psów przewoźnik zamontował przy swoich punktach socjalnych. W ten sposób chce zabezpieczyć czworonogi przed upałami. Miski pojawią się w 10 lokalizacjach na terenie Wrocławia.

MPK udostępniło już pięć pierwszych wodopojów. Są one oznakowane tak, by nie było wątpliwości, że mogą z nich korzystać czworonogi. Kolejne będą sukcesywnie pojawiały się na przystankach końcowych MPK w różnych częściach miasta.

– Wiele z tych miejsc to węzły komunikacyjne, na których pasażerowie mogą się dogodnie przesiadać. Krótka przerwa w podróży to zatem doskonała okazja do napojenia zwierzaka – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Udogodnienie będzie jednak przeznaczone nie tylko dla pasażerów komunikacji miejskiej. Niektóre pętle, jak np. tramwajowy przystanek Biskupin, znajdują się w popularnych spacerowych okolicach. O to, by – zwłaszcza w upalne dni – w miskach była zawsze świeża woda, zadbają pracownicy MPK.

– Sam od niedawna jestem właścicielem wspaniałej suczki imieniem Lucy i wiem, jak dla naszych czworonożnych przyjaciół ważne jest odpowiednie nawodnienie – dodaje prezes MPK.

Inicjatywę doceniła wrocławska Rada ds. Zwierząt.

– Gorące dni są bardzo niebezpieczne dla zwierząt. Szczególnie dla psów, bo mają one słabe możliwości chłodzenia – podkreśla Barbara Borzymowska, przewodnicząca rady. – Psy powinny mieć ciągły dostęp do świeżej wody, więc każde takie miejsce jest na wagę złota.

– Cieszymy się, że duża miejska spółka, jaką jest MPK Wrocław, daje dobry przykład. Liczymy na to, że to działanie zainspiruje właścicieli mniejszych firm, czy nawet zwykłych mieszkańców, do wystawiania misek z wodą dla zwierząt przed sklepami albo blokami – mówi Katarzyna Szakowska ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ.

Przewoźnik zachęca wrocławian i turystów do podróżowania razem ze swoimi zwierzakami. Psy czy koty mogą poruszać się komunikacją miejską bez dodatkowego biletu – opłata za przewóz czworonoga została we Wrocławiu zniesiona kilka lat temu. Ważne jest, by pies był na smyczy i w kagańcu. Małe zwierzęta domowe powinny być przewożone w transporterze.

Miski z wodą dla zwierząt dostępne są już w takich miejscach jak: ZOO – pętla tramwajowa, Biskupin – pętla tramwajowa, Karłowice (ul. Zawalna) – pętla tramwajowo-autobusowa, Kozanów – pętla autobusowa oraz Oporów – pętla tramwajowa. 

Oprócz tego pojawią się jeszcze na pętli autobusowo-tramwajowe w Leśnicy, pętli autobusowej na osiedlu Sobieskiego, Krzykach, Gaju i Księżu Małym.

Raport z Anteny 10.06
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE