Piekarnia na Nadodrzu po ponad 40 latach straci swój lokal. Miasto sprzeda kamienice [AUDIO]

2020-07-08 21:38 Krzysiek Staszkiewicz
Piekarnia na Nadodrzu po ponad 40 latach straci swój lokal. Miasto sprzeda kamienice [AUDIO]
Autor: NickyPe/CC0/pixabay.com Piekarnia na Nadodrzu po ponad 40 latach straci swój lokal. Miasto sprzeda kamienice [AUDIO]

Piekarnia "Złoto Nadodrza", nieprzerwanie działała przez 41 lat, aż do teraz. Kamienica przy ul. Pobożnego 20, w której funkcjonuje piekarnia jest w złym stanie. Początkowo budynek miał być remontowany, ale ceny były zbyt duże. Zarząd Zasobu Komunalnego, który jest właścicielem kamienicy, postanowił sprzedać budynek.

Z właścicielami piekarni były już wstępne rozmowy - Rozmowy są, ale póki co nie ma żadnych konkretów. Teraz jesteśmy umówieni na 14 lipca i mam nadzieję, że wtedy uda się coś wypracować. Na pewno sprawę utrudniła epidemia, bo urzędy były zamknięte i mogliśmy się kontaktować tylko mailowo. Wiem, że urzędnicy z Zarządu Zasobu Komunalnego są przychylnie do nas nastawieni i uda nam się coś razem wypracować - mówi Krzysztof Krajewski, właściciel piekarni Złoto Nadodrza.

- Pokazaliśmy właścicielom co mogliśmy. Na przykład lokal, który wydawał nam się najbardziej odpowiedni. Znajdował się we wnętrz podwórza przy ul. Jagiellończyka. Państwo go oglądali, ale uznali, że jest nieodpowiedni ze względu na zakres remontu. Niestety nie mamy na razie rozwiązania, ale w sprawę włączył się wydział partycypacji społecznej. W przyszłym tygodniu planujemy spotkanie i będziemy szukali rozwiązań. Problem w tym, że my takich lokali na chwilę obecną nie mamy - dodaje Lucyna Betta, dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.