PetBoom - czyli jak znaleźć przyjaciela na całe życie. Projekt wrocławskich studentów

2021-05-14 20:28 A.H
PetBoom - czyli jak znaleźć przyjaciela na całe życie. Projekt wrocławskich studentów
Autor: pixabay.com

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pomagają zwierzętom ze schroniska. Ich projekt PetBoom polega na pomocy w znalezieniu domu porzuconym psom oraz kotom, ale również edukowaniu społeczeństwa w zakresie świadomej adopcji. Twórcy projektu stworzyli w tym celu stronę internetową. Jej nazwa odwołuje się do silnego odczucia, jakiego można doświadczyć w chwili wyboru nowego towarzysza.

To tylko... i aż strona!

PetBoom to strona internetowa, która ma ułatwić proces adopcyjny zwierząt. Dzięki bazie schronisk i fundacji pozwala na znalezienie wymarzonego pupila. Działa na zasadzie wyszukiwarki przy pomocy dostosowanych filtrów, takich jak np. wiek zwierzęcia czy płeć.

Adoptuj świadomie!

Jako cel edukacyjny projekt PetBoom stawia przede wszystkim na budowanie świadomości odpowiedzialnej adopcji. Webinary z ekspertami i merytoryczne artykuły we współpracy z organizacją IVSA Wrocław, to dopiero początek działań, które podjęli członkowie zespołu.

Aktualnie projekt rozwija się na terenie województwa dolnośląskiego, ale realizatorzy planują rozszerzenie działalności również w innych rejonach Polski. Za pośrednictwem strony można adoptować podopiecznych Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ, Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami z oddziałem w Jaworze, Fundacji Koci Zakątek oraz Kociarni KŻ.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie internetowej www.pet-boom.pl.

Raport z anteny 14.05, godz.10