Pachnąca kawa i smaczne ciasto czeka w Kawiarni u św. Jadwigi Śl. w Trzebnicy [GALERIA]

2020-09-04 15:55

Zakonna kawa i domowe ciasta, to magnesy, które przyciągają turystów do trzebnickiej bazyliki. Siostry Boromeuszki, których klasztor sąsiaduje z bazyliką, otworzyły w sierpniu Kawiarnię u św. Jadwigi.

Do kawiarni przyciąga głównie zapach kawy palonej w trzebnickiej palarni, a także ciast, o które dba siostra Bogumiła Bednarz.

- Nasze ciasta są produkowane każdego dnia, codziennie rano - tak by było świeże. Najczęściej pieczemy klasztorny sernik, ale też ciasta drożdżowe czy pączki. Oczywiście podstawowym naszym produktem jest kawa św. Jadwigi pochodząca z Papui Nowej-Gwinej oraz kawa klasztorna pochodząca z Brazylii. Obie kawy są wypalane przez naszą trzebnicką palarnię - mówi siostra Bogumiła.

- Trzebnickie boromeuszki dbają zarówno o ciało, jak i duszę swoich gości - dodaje siostra Krzysztofa Kubaj. - Nasi goście przede wszystkim chcą napić się dobrej kawy. Ale też wszyscy odwiedzający chętnie przechadzają się po klasztorze, odwiedzają kaplice by odpocząć duchowo czy umawiają się na wizyty w naszym muzeum.

Po zwiedzaniu klasztoru można uzupełnić siły, jedząc domową zupę przygotowaną przez zakonnice z Trzebnicy.

Dodajmy, że zyski z działalności kawiarni będą przeznaczone na dalszy remont trzebnickiego klasztoru.

Odkrycie szczątków św. Jadwigi Śląskiej w sarkofagu w Trzebnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE