Oto pierwsza najniższa wieża widokowa w Polsce. Najbardziej nietypowa atrakcja na Dolnym Śląsku?

i

Autor: Wikimedia Commons

Oto pierwsza najniższa wieża widokowa w Polsce. Najbardziej nietypowa atrakcja na Dolnym Śląsku?

2023-03-09 14:59

O tym, że Dolina Kłodzka jest bogata w piękne krajobrazy, wiemy nie do dziś. W dosyć nietypowy sposób postanowiono wykorzystać to jednak w Łężycach. Powstała tu najniższa wieża widokowa w Polsce, która ma zaledwie... 20 cm wysokości. Mimo wszystko, widoki z niej przechodzą najśmielsze oczekiwania.

Wieże widokowe na Dolnym Śląsku są całkiem pospolite i popularne wśród turystów. Znajdziemy tu przecież Krzywą Wieże w Ząbkowicach Śląskich, wieżę w Kotowicach, czy nawet Sky Tower we Wrocławiu. Czasem warto wyjść jednak z działającego schematu na rzecz czegoś nowego i nietypowego. W taki właśnie sposób powstała pierwsza najmniejsza wieża widokowa w Polsce. 

Pierwsza najmniejsza wieża widokowa w Polsce - gdzie ją znajdziemy?

Ta nietypowa atrakcja turystyczna Dolnego Śląska znajduje się we wsi Łężyce, w gminie Szczytna. Mieści się ona ok. 20 km od Kłodzka, a dojazd do niej jest dosyć łatwy - pierwsza najmniejsza wieża widokowa w Polsce stoi bardzo blisko drogi krajowej nr 8. 

To atrakcja dla każdego, która robi się coraz popularniejsza

Na temat pierwszej najniższej wieży widokowej w Polsce nie znajdziemy właściwie żadnej złej opinii. W Google atrakcja ta ma dokładnie 5/5 gwiazdek, a odwiedzający nie mogą nachwalić się tego miejsca. Zresztą nic dziwnego, spójrzcie tylko na te zdjęcia. 

Wspaniałe miejsce stworzone przez wspaniałych ludzi

Co ciekawe, za największą atrakcję pierwszej wieży widokowej w Polsce wielu przyjeżdżających wymienia nie samo miejsce, a raczej... jego właścicieli. Wczytując się w opinie o atrakcji najwięcej ciepłych słów przypadło właśnie im. 

  • "Mega pozytywni gospodarze, urokliwe miejsce i pyszny kompot. Polecamy"
  • "Naprawdę polecam z całego serca wdać się w rozmowę z właścicielem. Pasjonat z krwi i kości swojego regionu który go promuje, jeśli choć troszkę kogoś interesuje 2 wojna światowa, dawne czasy, czy aktualne wędrówki po górach Stołowych możemy poznać kilka ciekawych rzeczy, zachęcam z całych sił chociażby wpaść na chwilę, naprawdę warto"
  • "Ciekawy pomysł na promocje regionu. Pani która mieszka obok w domku jest o nim skarbnicą wiedzy"
  • Świetne miejsce jak i właścicielka przedsięwzięcia. Miejsce warte zobaczenia!

Nietypowa, niespotykana atrakcja oraz świetni, jak widać po opiniach, tworzący ją ludzie to przepis na murowany sukces. Zachęcamy do odwiedzin!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE