Oto najbogatsze gminy w województwie dolnośląskim. Zobacz, gdzie najlepiej się żyje!

2023-03-10 15:16

Jak co roku, Ministerstwo Finansów opublikowało listę najbogatszych gmin na terenie całej Polski. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda na terenie Dolnego Śląska i stworzyć własną listę 10 najbogatszych dolnośląskich gmin. Jak myślicie, kto będzie na pierwszym miejscu?

Jak co roku, Ministerstwo Finansów opublikowało ranking najbogatszych gmin w całej Polsce. Stworzony on został na podstawie dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ranking oparty jest na podstawie wskaźnika G, który obliczono na podstawie dochodów gmin z tytułu opłat i dochodów, w których uwzględniono aspekty takie jak podatki od nieruchomości, rolne, leśne oraz udział we wpływach z CIT i PIT.

Ranking najbogatszych dolnośląskich gmin 

Patrząc na całą Polskę, liderem rankingu jest gmina Kleszczów z województwa łódzkiego, gdzie zlokalizowane są Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów i Elektrownia Bełchatów. Kleszczów to miejscowość licząca ledwo ponad 1800 mieszkańców, co daje całej gminie ogromną przewagę nad resztą polskich gmin. Wskaźnik G wynosi tam 29704,36, co jest ponad trzykrotnie większym wynikiem, niż druga w rankingu gmina. Jak na tle kraju wypadły dolnośląskie gminy? W pierwszej dziesiątce znajdziemy aż trzy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE