Wrocław

Ostrów Tumski we Wrocławiu w zimowej odsłonie. To miejsce trzeba odwiedzić [zdjęcia]

2023-12-07 20:25

Ostrów Tumski we Wrocławiu to idealne miejsce na wieczorny spacer. Zimą, przysypany śniegiem robi jeszcze większe wrażenie. Ta najstarsza i jedna z najpiękniejszych części miasta jest popularna wśród turystów, a także zakochanych. Zobaczcie, jak wygląda w zimowej scenerii.

Magiczny Ostrów Tumski we Wrocławiu. Zimą wygląda bajecznie

Ostrów Tumski we Wrocławiu pokryty śniegiem wygląda bajecznie. Warto wybrać się na wieczorny spacer po tej najstarszej części miasta. W galerii zobaczycie zdjęcia, które udało nam się zrobić podczas jednego z ostatnich prawdziwie zimowych dni.

Wrocław pokryty został grubą warstwą białego puchu. Nastrój udzielił się wszystkim, którzy odwiedzili pełen zabytków i uroczych zakątków Ostrów Tumski. To idealne miejsce dla zakochanych! Śnieg zazwyczaj leży w naszym mieście dość krótko, warto więc pospieszyć się i zrobić kilka pięknych zimowych zdjęć.

Spacerując od mostu w głąb Ostrowa Tumskiego dojdziemy do głównego placu, gdzie zobaczymy ogromną archikatedrę z dwoma wieżami w stylu gotyckim. Budynek powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Jednak spacerując po Ostrowie będziemy mieli okazję zobaczyć znacznie więcej ciekawych zabytków. To np. XIII-wieczna Kolegiata Świętego Krzyża wraz z kościołem św. Bartłomieja. Tuż obok świątyni znajduje się pomnik św. Jana Nepomucena.

Niedaleko archikatedry jest najstarszy w pełni zachowany budynek we Wrocławiu - to kościół św. Idziego pochodzący z pierwszej połowy XIII wieku.

Na uwagę zasługują jeszcze Pałac Arcybiskupi, Brama kluskowa oraz Most Tumski łączący Wyspę Piaskową z Ostrowem. Gdy nastaje mrok warto też zwrócić uwagę na gazowe lampy – codziennie tuż po godz. 16:00 latarnik zapala prawie sto takich lamp.

Ostrów Tumski we Wrocławiu w zimowej odsłonie. To miejsce trzeba odwiedzić [zdjęcia]