Opera Wrocławska przygotowuje darmowy spektakl! Zobaczymy go w sylwestra i Nowy Rok

i

Autor: J. Żurek Opera Wrocławska przygotowuje darmowy spektakl! Zobaczymy go w sylwestra i Nowy Rok

Opera Wrocławska przygotowuje darmowy spektakl! Zobaczymy go w sylwestra i Nowy Rok

2020-12-15 11:02

Chociaż kultura w czasie pandemii koronawirusa bardzo cierpi, to artyści nie próżnują. Już w sylwestra i Nowy Rok będzie można obejrzeć online darmowy spektakl Opery Wrocławskiej. Sprawdźcie szczegóły.

Sylwestrowo-noworoczny spektakl online Opery Wrocławskiej to połączenie trzech aktów ze słynnych oper: "Traviaty" Giuseppe Verdiego, "Cyganerii" Giacomo Pucciniego oraz "Napoju miłosnego" Gaetano Donizettiego. 

Spektakl zostanie wyemitowany na kanale YouTube Opery Wrocławskiej w Sylwestra, 31 grudnia 2020 roku, ale za darmo będzie go można obejrzeć w pierwszy dzień 2021 roku.

Od 2 stycznia wydarzenie będzie dostępne dla widzów za pośrednictwem płatnej platformy VOD.

- W koncercie sylwestrowym przedstawimy trzy różne tytuły i trzy różne opowieści, które łączy wspólny mianownik, czyli miłość. Wszystko po to, żeby pokazać, jak piękne i silne jest to uczucie, oraz jak różne ma oblicza. Temat wiodący został dobrany tak, by pozytywnie nastroić naszych melomanów na nadchodzący Nowy Rok – mówi Mariusz Kwiecień, dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej.

Rolę Violett i Mimì zaśpiewa Adriana Ferfecka, a postaci Alfredo, Rodolfo i Nemorina będzie kreował Piotr Buszewski - duet, który podbił serca melomanów podczas listopadowych transmisji Cyganerii. W rolę Gastona de Letorièrea wcieli się tenor Aleksander Zuchowicz. Ponadto jako Adina w II akcie Napoju miłosnego wystąpi Maria Rozynek-Banaszak. Podczas wieczoru Orkiestrę Opery Wrocławskiej poprowadzą Bassem Akiki oraz Adam Banaszak.

 Spektakl będzie można zobaczyć na kanale YouTube Opery Wrocławskiej.

Posłuchaj, jak w tym roku będzie wyglądał Sylwester w Krakowie:
Przez koronawirusa zakażą petard i fajerwerków w sylwestra?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE