Okradali myjnie samochodowe we Wrocławiu, grozili bronią. Białorusini zatrzymani

i

Autor: KMP we Wrocławiu

Wrocław

Okradali myjnie samochodowe we Wrocławiu i grozili bronią. Białorusini zatrzymani

2023-09-27 13:43

Włamywali się do myjni samoobsługowych, barów oraz innych lokali usługowych na terenie Wrocławia i kradli pieniądze. Grozili również pistoletem jednemu z pracowników ochrony. Dwaj obywatele Białorusi zostali zatrzymani przez wrocławską policję. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Wrocławska policja poinformowała, że na terenie Wrocławia doszło do zatrzymania dwóch obywateli Białorusi w wieku 25 oraz 28 lat. Policjanci już wcześniej prowadzili intensywne działania w sprawie kradzieży na terenie Wrocławia. Zbierali wobec mężczyzn dowody świadczące o tym, że to oni są sprawcami napadów i kradzieży w myjniach samochodowych i lokalach gastronomicznych. Sprawców, którzy dokonali kradzieży rozbójniczej zatrzymano w wynajmowanym mieszkaniu we Wrocławiu przy ul. Pomorskiej. Udowodniono im pięć poważnych przestępstw.

Okradali myjnie samochodowe. Dwóch Białorusinów zatrzymanych

Mieszkanie, w którym przebywali mężczyźni zostało przeszukane przez policję. Znaleziono przedmioty, które wskazywały, że zatrzymani mogą być niebezpieczni. W lokalu znajdowała się broń krótka, paralizator oraz amunicja.

- Rodzaj przestępczości, którą się trudnili, nie był przypadkowy. Jeden z nich bowiem wcześniej pracował w myjni samochodowej. Te obiekty potem właśnie okradali. Mając pewną wiedzę perfidnie ją wykorzystywali włamując się do urządzeń, w których znajdowała się gotówka. W trakcie jednego zdarzenia natrafili na pracownika ochrony, wobec którego posłużyli się pistoletem, by zmusić go do określonego działania - opisuje st. asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Przestępcy trafili już do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia

Sąd zdecydował, że mężczyźni zostaną tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak sprawa jest rozwojowa, bo policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów dla zatrzymanych.

Rowerowe teleporty we Wrocławiu. Tutaj niespodziewanie kończą się drogi

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE