Ośrodek znajdzie swoje miejsce na piętrze budynku nad milickim zalewem

i

Autor: Sebastian Stelmach Ośrodek znajdzie swoje miejsce na piętrze budynku nad milickim zalewem

Ofiary przemocy zyskają bezpieczny kąt. W Miliczu powstanie Ośrodek Interwencji Kryzysowej

2020-06-04 17:52

Ofiary przemocy domowej zyskają dla siebie bezpieczny kąt. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu uruchamia Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Miejsce, w którym mogą się schronić ofiary przemocy w rodzinie.

Ośrodek powstaje, bo rośnie liczba ofiar przemocy domowej wśród mieszkańców powiatu milickiego.

Jak pokazują nasze dane statystyczne, stale rośnie liczba osób sięgających po wsparcie naszego centrum. W przypadku poradnictwa psychologicznego mieliśmy 799 osób w 2019 r., a gro z tych osób jest związana z przemocą w rodzinie - wyjaśnia Monika Szczepańska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu.

Ośrodek, a właściwie dedykowane mieszkanie, pozwoli ofiarom przemocy spędzić tam nawet 3 miesiące. Lokal zapewni Starostwo Powiatowe w Miliczu.

- Ten ośrodek musi spełniać pewne standardy. Musi być pokój, kuchnia, łazienka, to nie jest tak, że tylko jeden pokoik przeznaczymy. Robimy to dla osób, które potrzebują wsparcia na krótszą lub dłuższą chwilę - mówi starosta Sławomir Strzelecki.

Ośrodek powstanie w budynku nad milickim zalewem. Jego otwarcie zaplanowano na początek lipca.

Nowy blask Kina Astra w Obornikach Śląskich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE