Płetwonurkowie

i

Autor: Artur Barbarowski

Odnaleziono dwa ciała nurków w zalanej sztolni w Sobótce. Poszukiwania trzeciej osoby trwają nadal [AKTUALIZACJA]

2021-10-04 8:35

3 października w zalanej sztolni w Sobótce prowadzone było szkolenie dla nurków. Trzy osoby utknęły tam i nie wypłynęły na powierzchnię. Od rana wznowiona została akcja ratunkowa i poszukiwawcza. Niestety, dwóch nurków nie żyje. Poszukiwania trzeciej osoby trwają nadal.

Nieszczęśliwe wiadomości pojawiły się przed chwilą z Sobótki. W ramach akcji poszukiwawczej płetwonurkowie znaleźli ciała dwóch nurków poszukiwanych od wczoraj w zalanej sztolni. Wciąż nie udało się jednak odnaleźć trzeciej zaginionej osoby. Jak dowiedział się reporter Radia Eska Kuba Husarz, ciała nadal są w wodzie, a po godzinie 13. płetwonurkowie ponownie wznowią poszukiwania trzeciego płetwonurka.

Przypomnijmy, że do dramatycznej sytuacji doszło w niedzielę po południu. Trzech z pięciu nurkujących w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce nie wypłynęło na powierzchnię. To doświadczeni nurkowie, który w cywilnej szkole brali udział w ćwiczeniach poszerzających umiejętności. Zaginęło dwóch instruktorów i jeden kursant.

Jak powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu, w poniedziałek po godzinie 7 wznowiono akcję poszukiwawczą w zalanej kopalni. "Na tym etapie akcji prowadzony będzie rekonesans układu tuneli w zalanej kopalni; później zapadnie decyzja o sposobie prowadzenia dalszych działań" - powiedział dyżurny strażak.

W poszukiwaniach biorą udział wyspecjalizowane jednostki PSP z kilku województw. "Musieliśmy szukać ratowników w całym kraju, którzy mają specjalizację w nurkowaniu jaskiniowym. Jest grupa z Opola, grupa łączona z Lubuskiego i Wielkopolski, jest nurek z Gdańska i ratownicy z grupy ratownictwa górniczego z KGHM" - powiedział strażak.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Raport z anteny 01.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE