Od kiedy otwarcie klubów i dyskotek we Wrocławiu? Kiedy będzie można pójść na imprezę?

2021-05-13 13:51
Od kiedy otwarcie klubów i dyskotek we Wrocławiu? Kiedy będzie można pójść na imprezę?
Autor: Pixabay.com Od kiedy otwarcie klubów i dyskotek we Wrocławiu? Kiedy będzie można pójść na imprezę?

Kiedy nastąpi oficjalne otwarcie klubów nocnych i dyskotek we Wrocławiu? Po ponad roku pandemii każdy miłośnik imprez zadaje sobie to pytanie. Wiemy już, kiedy zaczną funkcjonować ogródki restauracyjne, lokale gastronomiczne, baseny i kina. A co z klubami? Kiedy pójdziemy na imprezę we Wrocławiu? Sprawdźcie poniżej.

Kiedy nastąpi otwarcie klubów? Ta data jest już pewna! 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adam Niedzielskiego. Potwierdziły się wstępne zapowiedzi: nastąpiło odmrażanie gospodarki. Jak podkreślił premier, otwieranie poszczególnych branż będzie następowało powoli, z dużym dystansem, a do nowych zasad powinniśmy podejść z dużą odpowiedzialnością i pokorą. Od 1 maja wprowadzone zostały łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W całym kraju otwarte zostały salony fryzjerskie i kosmetyczne, galerie handlowe, dzieci powróciły do szkół. Od 1 maja nastąpiło również otwarcie obiektów sportowych i basenów dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy maksymalnym 50-procentowym obłożeniu obiektu. 15 maja otwarte zostaną ogródki restauracyjne, a pod koniec miesiąca będziemy mogli zjeść i napić się w środku lokalu gastronomicznego. Podczas konferencji rządzący nie zapowiedzieli jednak, kiedy nastąpi oficjalne otwarcie klubów, kiedy będzie można pójść na imprezę. 

Od kiedy otwarcie klubów i dyskotek we Wrocławiu? Jest data w rozporządzeniu 

Wrocław to niewątpliwie miasto imprez. Znajduje się w naszym mieście dużo nocnych klubów, dyskotek, a także pubów, gdzie odbywają się imprezy taneczne. Kiedy w takim razie będzie można pójść na imprezę we Wrocławiu? Jak się okazuje, miłośnicy nocnego szaleństwa w maju nie będą mieli szansy na pójście do klubu czy dyskoteki. W opublikowanym 6 maja rozporządzeniu czytamy, że kluby nocne i dyskoteki pozostaną zamknięte do 5 czerwca. Czy po tej dacie wznowią działalność? Rząd nie wyklucza przyspieszenia luzowania dalszych obostrzeń w Polsce. Wszystko zależeć jednak będzie od sytuacji epidemiologicznej oraz stanu zajętości w szpitalach. Od kiedy otwarcie klubów nocnych i dyskotek? Póki co, musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Być możne na najbliższej konferencji prasowej przedstawiciele rządu podadzą datę wcześniejszego otwarcia klubów nocnych i dyskotek.

Raport z Anteny 13.05
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE