Obostrzenia w regionach - kwiecień 2021: jakie wytyczne na Dolnym Śląsku?

2021-04-21 16:09 A.F
Koronawirus: raport
Autor: Canva.com

21 kwietnia odbyła się konferencja prasowa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Poznaliśmy odpowiedź na nurtujące nas od paru dni pytania. Czy nastąpi ostatecznie regionalizacja obostrzeń? A jeśli tak, to w których województwach nadal będzie twardy lockdown? Co z Dolnym Śląskiem? Sprawdźcie poniżej.

21 kwietnia Ministerstwo Zdrowia oficjalnie potwierdziło, że w ciągu doby pojawiło się w Polsce prawie 14 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. To dużo mniej niż w ostatnich dniach i tygodniach. Niestety, pomimo spadku liczby chorych, w niektórych szpitalach w Polsce zajętych jest nadal sporo łóżek dla pacjentów covidowych. Co więcej, wyraźnie widoczna jest różnica poziomu zakażeń w konkretnych regionach. Na bardzo wysokim poziomie znajdują się one w województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.

Regionalizacja obostrzeń: Twardy lockdown na Dolnym Śląsku

W województwie dolnośląskim będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Podobnie będzie na Śląsku, Wielkopolsce, w województwie łódzkim i opolskim. 

Jak długo potrwa regionalizacja obostrzeń? Tych informacji Adam Niedzielski niestety nie przekazał. O wszystkich zmianach będziemy informować was na bieżąco. 

28 kwietnia, tuż przed majówką, odbędzie się kolejna konferencja dotycząca sytuacji pandemii koronawirusa w naszym kraju i kolejnych podejmowanych działań w jej zakresie.

Raport z anteny 21.04, godz.10