Nowy punkt z testami na koronawirusa we Wrocławiu. Sprawdź, gdzie powstał

2020-11-20 14:45 Kinga Czernichowska

We Wrocławiu mamy nowy punkt z testami na koronawirusa. Punkt drive-thru powstał przy wrocławskim lotnisku i będzie działał od poniedziałku, 23 listopada.

Nowy punkt testów na koronawirusa będzie dostępny dla wszystkich chętnych bez rejestracji. Punkt będzie działał na terenie lotniska, ale niezależnie od procedur lotniskowych i poza budynkiem terminalu, na wydzielonym specjalnie do tego celu parkingu B. To znaczy, że na lotnisko przyjechać może każda osoba zainteresowana przeprowadzeniem testu, niekoniecznie przed lub po zakończeniu podróży lotniczej. Punkt ma charakter drive-thru, czyli nie trzeba będzie wysiadać z samochodu.

- Przygotowaliśmy wydzieloną strefę i wyznaczyliśmy specjalną ścieżkę dla osób kierujących się do punktu. Jest to więc rozwiązanie bezpieczne i wygodne, a przy tym otwarte dla wszystkich chętnych. Oczywiście pasażerowie również mogą z niego skorzystać przy okazji pobytu na lotnisku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Twórcy punktu zapewniają, że procedury i sposób organizacji punktu zapewniają bezpieczeństwo osobom badanym, jak też pasażerom oraz pracownikom lotniska. Punkt na lotnisku będzie dostępny od godz. 8.00 do 12.00. Koszt jednego badania to 435 zł brutto. Testy wykonywane są metodą Real Time-qPCR.

Koronawirus instrukcja postępowania