Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo poznał swoje imie! Zobaczcie małego kotika

i

Autor: Krzysiek Staszkiewicz Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo poznał swoje imie! Zobaczcie małego kotika

Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo poznał swoje imię. Zobaczcie małego kotika [ZDJĘCIA]

2021-06-29 14:59

Wygląda jak mała foka i często jest z nią mylony. Bruno – takie imię otrzymał od opiekunów zoo we Wrocławiu urodzony 16 maja br. kotik afrykański. Ma się dobrze i dołączył już do pozostałych swoich kolegów. Zobaczcie poniżej, jaki jest uroczy!

Bruno ciągle jest na mleku mamy i tak pozostanie jeszcze przez co najmniej pół roku. Po tym czasie opiekunowie zaczną mu podawać rybne przysmaki i rozpoczną z nim pracę tak, aby jednocześnie bawiąc się, kotik wykonywał ich polecania.

- Jest małym nerwusem i zadziorą. Bardzo szybko się uczy, rozwija. Jest odważny i chętny do eksperymentów. Ostatnio odkrył, że ma ząbki i próbuje ćwiczyć ich użyteczność na nas – mówi z uśmiechem Paweł Borecki, opiekun pingwinów i kotików z zoo Wrocław.

W naturze ich zagrożeniem jest przede wszystkim człowiek i jego szkodliwy wpływ na środowisko.

- Nie od dziś wiadomym jest, że zanieczyszczenia oceanów dotyczą wszystkich zwierząt morskich, również kotików. Bardzo częste u wybrzeży Afryki wycieki ropy naftowej odbijają się na nich i ich pożywieniu, czyli rybach. Niestety też w Namibii cały czas umożliwiane są polowanie na nie, w szczególności na młode szczenięta, z których uzyskuje się aksamitne skóry i futra, także niestety taki ich los w Afryce - dodaje Paweł Borecki.

Bruno dostał dzisiaj, z okazji uroczystego nadania imienia od swoich opiekunów lodowy tort, który był raczej symbolicznym prezentem - jego dieta na razie nie pozwala na inne przysmaki, niż mleko mamy.

Tort dla Bruno

i

Autor: Krzysiek Staszkiewicz
Raport z anteny 29.06, godz.10
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE