Zwiastun filmu twórców Wielkiej Wody. Ujęcia znów zrobiono we Wrocławiu!

i

Autor: YouTube/NEXTFILMPL

Nowy film twórcy "Wielkiej Wody". Zdjęcia kręcono we Wrocławiu. Czy będzie sukces?

2022-11-23 10:40

Hans żyje w Strasburgu i wtapia się we francuską społeczność, podczas gdy Bitner mieszka w Sopocie i angażuje się w działania "Solidarności". "Doppelganger. Sobowtór" to pełnometrażowy film Jana Holoubka, jednego z twórców "Wielkiej Wody". Reżyser znów zdecydował się na wykorzystanie Wrocławia w swojej produkcji.

Nie będzie wielką kontrowersją, jeśli założymy, że "Wielka Woda" przyjęła się doskonale. Jan Holoubek, po wyreżyserowaniu z Bartłomiejem Ignaciukiem serialowego hitu, postanowił zając się tym razem własnym, pełnometrażowym projektem. "Doppelganger. Sobowtór" zapowiada się na kolejny duży kinowy tytuł. Poprzedni film tego twórcy, "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Kolendy", został bardzo dobrze oceniony przez krytyków, dlatego na nową produkcję Holoubka czekamy z wyjątkową niecierpliwością.

"Doppelganger. Sobowtór" - o czym jest fabuła?

Głównymi bohaterami opowieści mają być Hans oraz Bitner. Pierwszy pracuje w francuskim urzędzie, wiodąc spokojne życie. Drugi jest patriotą - działaczem "Solidarności", walczącym o wolną Polskę. Obie postacie na pierwszy rzut oka wydają się zgoła inne, lecz jeden szczegół połączy ich życiorysy na zawsze. Obaj zmuszeni będą do znalezienia odpowiedzi na temat swojej tożsamości.

"To historia o dwóch mężczyznach, którzy z zupełnie różnych pobudek poszukują swojej tożsamości. Przez dłuższy czas nie wiedzą o swoim istnieniu, a są nierozerwalnie złączeni od samego początku. Jeden drugiemu ukradł tożsamość, drugi jej poszukuje, jednak to ten pierwszy orientuje się, że właściwie nie wie kim jest i że się zatracił w udawaniu kogoś innego" - opowiada o filmie Jan Holoubek.

"Doppelganger. Sobowtór" - obsada

Jan Holoubek do współpracy kilku aktorów, z którymi miał okazję już współpracować - jedną z głównych roli zagra Tomasz Schuchardt, który działał z reżyserem również przy "Wielkiej Wodzie" lub serialu "Odwróceni. Ojcowie i córki". Scenariusz z kolei napisał Andrzej Gołda, z którym Holoubek również już kiedyś pracował. Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Kolendy" jest dziełem właśnie tego duetu.  

Obsada filmu "Doppelganger. Sobowtór":

 • Jakub Gierszał
 • Tomasz Schuchardt
 • Andrzej Seweryn
 • Wiktoria Gorodeckaja
 • Katarzyna Herman
 • Sławomira Łozińska
 • Krzysztof Dracz
 • Adam Ferency
 • Zofia Stafiej
 • Emily Kusche
 • Nathalie Richard
 • Joachim Raaf
 • Jessica McIntyre

"Doppelganger. Sobowtór" - zwiastun

O ile sam film został zapowiedziany już jakiś czas temu, o tyle sam zwiastun otrzymaliśmy dopiero 22 listopada 2022 roku. Materiał ten jest dosyć krótki, ale mamy nadzieję, że to dopiero początek ofensywy reklamowej i w niedalekiej przyszłości na temat produkcji dowiemy się już nieco więcej.

"Doppelganger. Sobowtór" - Wrocław w roli innego miasta

W produkcji Jana Holoubka jedną z ról znów odegra Wrocław, lecz tym razem stolica Dolnego Śląska pojawi się na ekranie jako inne miasto. Anna Waśniewska, która jest producentką filmu, podaje że na film złożyło się ponad 40 dni zdjęciowych, sfilmowano prawie 70 obiektów, a w produkcji wystąpiło około dwóch tysięcy statystów, z których sam reżyser miał być bardzo zadowolony. Holoubek znalazł podobieństwo między francuskim Strasburgiem a Wrocławiem i to właśnie w tej roli będziemy mogli oglądać polskie miasto.

Wrocławskie zabytki w filmie "Doppelganger. Sobowtór":

 • Dom handlowy Kameleon (jako dom handlowy w Strasburgu, 1977 rok)
 • Hotel Monopol i ulica przed hotelem (jako Strasburg z roku 1983)
 • Ulica Sukiennice (jako ulica w Strasburgu z 1977 roku)
 • Centrum handlowe Renoma (jako kinem w Strasburgu z 1978 oraz 1980 roku)

"Doppelganger. Sobowtór" - kiedy premiera w kinach?

Premiera filmu zaplanowana jest na 24 lutego 2023 roku. Patrząc na inne dystrybutora i inne jego produkcje, możemy spodziewać się, że "Doppelganger. Sobowtór" pojawi się na ekranach największych kin w Polsce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE