Nowe rowery miejskie we Wrocławiu: aż 100 elektrycznych jednośladów!

i

Autor: Materiały prasowe Nextbike Nowe rowery miejskie we Wrocławiu: aż 100 elektrycznych jednośladów!

Nowe rowery miejskie we Wrocławiu: aż 100 elektrycznych jednośladów!

2021-07-15 13:37

Wrocławski Rower Miejski Nextbike Polska udostępnił mieszkańcom Wrocławia i turystom 100 elektrycznych rowerów. Przekazanie ich odbyło się 14 lipca na wrocławskim Placu Wolności w obecności przedstawicieli urzędu miasta, rowerowych pasjonatów i ekspertów. Na jakich zasadach będzie można z nich korzystać? Sprawdźcie poniżej.

Nextbike we Wrocławiu zdecydowanie pomaga wielu mieszkańcom lubiącym rowerowe wycieczki, a nie posiadają własnego pojazdu. Wrocławianie szybko zaprzyjaźnili się z Wrocławskim Rowerem Miejskim i zaczęli traktować go jako nieodłączny element komunikacji miejskiej. Jak ważny dla wrocławian stał się rower miejski mówią liczby. Na początkowym etapie wrocławianie mieli do dyspozycji 140 rowerów, a dzisiaj mogą korzystać już z blisko 2,3 tysiąca. Początkowo, rowery znajdowały się przy 17 stacjach, a dzisiaj ich liczba zwiększyła się do ponad 220. W jeszcze większej skali wzrosła liczba zarejestrowanych użytkowników we Wrocławiu, których mamy już 300 858.

Rowery elektryczne - jak je wypożyczyć? 

W lipcu wypożyczenie miejskich rowerów elektrycznych będzie wynosić 29 gr. za minutę. Później, cena wzrośnie. Pojazdy te, w przeciwieństwie do zwykłych rowerów, są droższe w utrzymaniu. 

- Wrocław będzie zawsze bliski naszemu sercu, bo to właśnie tu zaczęła się nasza przygoda z bike sharingiem w Polsce. Wrocławianie szybko pokochali rowerową wolność i zaczęli traktować rowery miejskie nie tylko jako niezbędny element komunikacji miejskiej, ale jako wielogodzinnego towarzysza dnia. Rowery używane są nie tylko na krótkich odcinkach przejazdowych, ale coraz częściej wypożyczane są na całodniowe wycieczki po mieście. Jesteśmy dumni ze mogliśmy przez 10 lat być świadkami jak zmienia się życie w mieście i przyczyniać się aktywnie do rozwoju ruchu rowerowego nie tylko we Wrocławiu, ale też w wielu innych miastach Polski. Jesteśmy wdzięczni wrocławianom, że są z nami do początku i dlatego to we Wrocławiu przygotowaliśmy urodzinowe spotkanie i prezent – 100 rowerów elektrycznych, które pozwolą podróżować szybciej i na dłuższych odcinkach – powiedział Tomasz Wojtkiewicz, CEO Nextbike Polska.

Raport z anteny 15.07, godz.10

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE