Nowe połączenie Kolei Dolnośląskich. Z Wrocławia do Świnoujścia

i

Autor: DWUM/ mat. prasowe

Pociągi i transport

Nowe połączenie Kolei Dolnośląskich. Z Wrocławia do Świnoujścia

2023-06-07 14:48

Koleje Dolnośląskie uruchamiają wakacyjne bezpośrednie połączenie do Świnoujścia. Pociąg zabierze pasażerów nad morze z dworca Wrocław Główny w sobotę rano, a wróci w niedzielę wieczorem. Połączenie zostanie uruchomione 24 czerwca, a sprzedaż biletów ruszy dwa tygodnie wcześniej.

Nad polskie morze będzie można dostać się pociągiem Kolei Dolnośląskich w czasie nieprzekraczającym sześciu godzin – to najszybsze rozkładowe połączenie na odcinku Wrocław – Świnoujście. Oferta będzie dostępna w weekendy oraz 15 sierpnia.

– Nowe wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich to nie tylko świetna okazja dla Dolnoślązaków, aby udać się na weekend nad polskie morze. To także najszybsze kolejowe połączenie Świnoujście – Wrocław Główny, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Trasę pokonamy bowiem planowo już w pięć i pół godziny – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Pociągiem z Wrocławia do Świnoujścia. Rozkład, po ile bilet

Cena biletu w relacji Wrocław Główny – Świnoujście oraz Świnoujście – Wrocław Główny wyniesie 79 zł, natomiast w relacji Legnica – Świnoujście oraz Świnoujście – Legnica – 69 zł. Bilety z rezerwacją miejsc będzie można kupić na 30 dni przed podróżą w aplikacji Koleo.

Pociąg z Wrocławia wyruszy nad morze w sobotę o godzinie 5:40 i planowo ma przyjechać do Świnoujścia o 11:10. Powrót będzie odbywał się w niedzielę o godzinie 16:40. Pełen rozkład jazdy jest dostępny poniżej:

Sobotnie godziny odjazdu na trasie Wrocław Główny ➤ Świnoujście 

– Wrocław Główny        – 5.40 

– Legnica                     – 6.25 

– Lubin                        – 6.40 

– Głogów                     – 7.09 

– Zielona Góra Główna – 7.59 

– Szczecin Dąbie          – 10.04 

– Międzyzdroje             – 10.59 

– Świnoujście               – 11.10 

Niedzielne godziny odjazdu na trasie Świnoujście ➤ Wrocław Główny

– Świnoujście – 16.40

– Międzyzdroje – 16.53

– Szczecin Dąbie – 17.47

– Zielona Góra Główna – 20.02

– Głogów – 20.40

– Lubin – 21.15

– Legnica – 21.30

– Wrocław Główny – 22.07

Polacy KLNĄ na drożyznę nad morzem. KEBAB 25 złotych! ZŁODZIEJSKIE Państwo!| Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE