Kuchnia wrocław caritas

i

Autor: Patrycja Nawrocka

Nowa kuchnia w świetlicy Caritasu we Wrocławiu! Kto ma ochotę na pizze?

2020-02-14 15:57

W Klubowym Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży wrocławskiej Caritas dopiero co oddano do użytku nową kuchnię, a działa już na pełnych obrotach. podczas otwarcia dzieci zrobiły tam pyszną pizzę.

Dzieci mogą tam gotować i uczyć się samodzielności. Świetlica Klubowego Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży wrocławskiej Caritas powiększyła się o nowa kuchnię. Sprzęt został ufundowany z pieniędzy zebranych podczas Orszaku Trzech Króli. Tuż po uroczystym otwarciu mali podopieczni Caritas wraz opiekunami podjęli kulinarne wyzwanie. W ramach warsztatów i z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy, który obchodziliśmy w ostatnią niedzielę, upiekli pizzę.

Obecnie pod opieką klubowego centrum znajduje się 10 osób, ale są jeszcze miejsca. Każde chętne dziecko od 6 do 16 lat może uczęszczać tam od poniedziałku do piątku od 14 do 18.

- chcemy aby wychodząc od nas miały też taka satysfakcję, że coś potrafią1 Usmażyć, ugotować, nie tylko dodawać i odejmować - mówi Paweł Trawka z wrocławskiego Caritas. Dzieci mogą korzystać tez z jadłodajni.

- Po szkole przychodzą tu dzieci, których rodzice nie maja czasu zrobić im posiłku - mówi Michał Brzezicki z Klubowego Centrum Aktywności. W świetlicy dzieci spędzają czas po lekcjach, a w czasie ferii organizowane są dla nich zimowe zajęcia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE