hala lekkoatletyczna Kłokoczyce Wrocław

i

Autor: Freepik

Sport

Nowa hala lekkoatletyczna we Wrocławiu. Kto będzie tam ćwiczyć?

2023-09-26 14:28

Po wielu latach starań na Dolnym Śląsku w końcu powstała hala lekkoatletyczna. KGHM Ślęza Arena została zbudowana na wrocławskich Kłokoczycach i głównie ma służyć jako miejsce treningowe dla przedstawicieli lekkoatletyki. Nie tylko oni będą mogli tam ćwiczyć. Sprawdź, kto jeszcze będzie korzystać z nowej hali na Kłokoczycach.

Na wrocławskich Kłokoczycach przy ul. Kłokoczyckiej 1 w końcu została otwarta nowa hala lekkoatletyczna. Cała inwestycja kosztowała ponad 66 mln zł i trwała półtora roku. Obiekt przejął klub sportowy Ślęza Wrocław, który będzie nim zarządzał. 

Nowa hala lekkoatletyczna na wrocławskich Kłokoczycach. Co się tam znajduje? 

Nowa hala lekkoatletyczna jest unikatowa w Polsce oraz jest jednym z najlepszych tego typu obiektów w Europie. Jest to spowodowane m.in. jej wyposażeniem. 

- Jest to wyjątkowa hala lekkoatletyczna, ponieważ również jest dostosowana do sportów drużynowych. W obiekcie znajduje się bieżnia o długości 200 m. Można trenować również skok w dal, skok o tyczce oraz skok wzwyż. Jest też strefa do treningów rzutów długich, która jest jedyną taką w tej części Europy, co jest czymś absolutnie wyjątkowym - mówi Katarzyna Ziobro, prezes zarządu 1. Klubu Sportowego Ślęza Wrocław. - Wszystkie te elementy wykonane są w najwyższych standardach, jakie tylko są dopuszczone - dodaje kobieta. 

Nowa hala lekkoatletyczna na wrocławskich Kłokoczycach. Kto będzie z niej korzystać? 

Hala lekkoatletyczna przy ul. Kłokoczyckiej 1 głównie będzie służyć lekkoatletom z regionu, jednak swoje mecze mają tam również rozgrywać koszykarki Ślęzy Wrocław

- Sporty drużynowe trenują już od sierpnia, natomiast lekkoatleci zaczynają swój sezon halowy dopiero pod koniec października - opowiada Katarzyna Ziobro. - Pierwsze osoby jednak już testowały nową halę. Byli to m.in. Natalia Kaczmarek czy Rafał Omelko. Ich opinie są pozytywne, a nawet bardzo pozytywne - dodaje prezes zarządu. 

Arkadiusz Tańcula przed FAME Friday Arena 2: Polak nie pogrzebie moich marzeń o KSW!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE