Nowa droga na wrocławskim Ołtaszynie. Będzie mniej korków

2021-07-28 12:34
Zdjęcie poglądowe
Autor: Pixabay

Na wrocławskim Ołtaszynie aktualnie powstaje ulica Kustronia. Nowa droga połączy ulicę Marii Wittek z ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej, co pozwoli usprawnić ruch w tej części miasta. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Budowa ulicy Kustronia odbędzie się w pobliżu, gdzie właśnie powstają Apartamenty Ołtaszyn. Blisko 400-metrowa droga zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale 2022 roku.

Projekt ulicy Kustronia przewiduje szereg rozwiązań przyjaznych mieszkańcom. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zaplanowano progi zwalniające oraz energooszczędne oświetlenie. Dla podniesienia komfortu wyznaczone zostaną miejsca postojowe dla samochodów, a planowany wzdłuż drogi zieleniec jeszcze bardziej poprawi estetykę miejsca.

To nie jedyne zmiany infrastruktury na Ołtaszynie

Ulica Kustronia to nie jedyna nowa inwestycja drogowa, która powstanie w najbliższym czasie na Ołtaszynie. Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na remont ulicy Marii Wittek. Prace mają się rozpocząć we wrześniu tego roku. Dzięki tym dwóm projektom znacznie poprawi się komfort życia mieszkańców tego osiedla Wrocławia.

Budowa ulicy Kustronia usprawni także dojazd do Apartamentów Ołtaszyn.

Raport z Anteny 23.07
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE