"Nie zostawiajcie nikogo na chodniku, czy na ławce w parku". Policja edukuje studentów wymownym filmem [WIDEO]

2020-10-02 10:00 Zychu
Nie zostawiajcie nikogo na chodniku, czy na ławce w parku. Policja edukuje studentów wymownym filmem [WIDEO]
Autor: Komenda Miejska Policji we Wrocławiu "Nie zostawiajcie nikogo na chodniku, czy na ławce w parku". Policja edukuje studentów wymownym filmem [WIDEO]

Zamiast osobiście, w tym roku pojawią się wirtualnie. Wrocławscy policjanci nagrali film profilaktyczny dla studentów, zaczynających swoją przygodę w stolicy Dolnego Śląska. Zazwyczaj pojawiali się osobiście podczas inauguracji. W tym roku jednak z powodu pandemii było to niemożliwe.

Z filmu dowiadujemy się między innymi o tym, aby pilnować się nawzajem.

-Wychodząc razem na miasto, tak samo razem wracajcie. Pamiętajcie, żeby opiekować się sobą nawzajem, nawet tymi osobami, które zaniemogą. Błagam was, nie zostawiajcie nikogo gdzieś na chodniku albo na ławce w parku. Taka osoba może być narażona na kradzieże, a w chłodne dni może być narażona na utratę życia albo zdrowia, także opiekujcie się sobą nawzajem. Wsadźcie tych, co źle się czują do taksówki, odprowadźcie ich do domu, tak żeby wszyscy członkowie imprezowej ekipy byli bezpieczni - mówi Dariusz Rajski, policjant występujący w filmie.

Scenariusz i koncepcja filmu była samych policjantów, ale o stworzenie go poprosiły wrocławskie uczelnie. - My z ogromną chęcią odpowiedzieliśmy na tę prośbę i w dwa dni powstał film - dodaje Dariusz Rajski. Nagranie filmu wymusiła pandemia, przez którą inauguracja roku akademickiego jest bardzo okrojona. Film będzie prezentowany studentom, podczas pierwszych dni np. w trakcje szkoleń BHP.

Cały film obejrzycie na stronie KMP Wrocław.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny