Nie możesz wyjść z domu, a szukasz pomocy? Włącz tę aplikację! IHELPYOU.app

2020-03-26 7:05 Krzysiek Staszkiewicz
Nie możesz wyjść z domu a szukasz pomocy? Włącz tą aplikacje! IHELPYOU.app
Autor: CC0/pxhere.com Nie możesz wyjść z domu a szukasz pomocy? Włącz tą aplikacje! IHELPYOU.app

Wrocławianie! Chcecie pomóc starszym w zrobieniu zakupów? Albo w drugą stronę. Nie możesz wyjść z domu, a musisz zrobić zakupy? Odwiedź stronę ihelpyou.app. To aplikacja w formie mapy, na której zaznaczone są osoby, które chętnie udzielą pomocy w zrobieniu zakupów czy wyprowadzeniu psa.

Jeżeli jesteś osobą która szuka pomocy, to po prostu włączasz aplikacje. - Wchodzisz na mapę. Ona Cię zlokalizuje, w jakim miejscu się znajdujesz i możesz zobaczyć, czy jest tam jakaś osobą chętna do pomocy. Jeżeli tak, to w opisie będzie napisane, w czym konkretnie może pomóc. Możesz wyświetlić jej telefon i po prostu do niej zadzwonić, umówić się na pomoc - mówi jeden z twórców, Jakub Król.

A jeśli chcesz komuś pomóc? - To w prawym górnym rogu możesz kliknąć przycisk "panel wolontariusza" i tam się zarejestrować. Wprowadzisz wtedy informacje, w jakim zakresie chcesz pomóc i sam zdecydujesz, kiedy możesz udzielić pomocy, a kiedy jesteś zajęty/ta - dodaje Jakub Król. Aplikacja działa na razie na terenie Polski, ale już niedługo będzie dostępna na całym świecie.

We Wrocławiu znajdziemy ponad 150 osób zarejestrowanych i chętnych do pomocy.​ Przypomnijmy adres strony: ihelpyou.app

Koronawirus instrukcja postępowania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.