Nie mając prawka, przyjechała na stację paliw kradzionym samochodem kompletnie pijana! Wylądowała w rowie

2022-01-27 9:45
Policja
Autor: pixabay.com Policja

Młoda kobieta, nie posiadająca uprawnień do kierowania, za to mająca 3,5 promila alkoholu w swoim organizmie, przyjechała kradzionym samochodem na stację paliw w Dzierżoniowie w woj. dolnośląskim. 26-latka zatankowała auto, po czym nie płacąc za paliwo, odjechała. Jazdę zakończyła w przydrożnym rowie.

Policjant pełniący służbę w Dzierżoniowie otrzymał informację, że drogą publiczną w okolicach Niemczy porusza się pojazd bez opony na jednym z kół. Na miejsce został wysłany patrol, gdyż istniało podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy. Już po chwili wpłynęła kolejna informacja, iż ten sam samochód został zatankowany na jednej ze stacji paliw, a kierujący odjechał bez uregulowania należności. Funkcjonariusze wysłani na miejsce ujawnili wskazywanego volkswagena w przydrożnym rowie.

Siedząca za kierownicą kobieta usiłowała wyjechać, a towarzyszący jej mężczyzna próbował wypychać samochód. Policjanci natychmiast podjęli działania – zaczynając od wyciągnięcia kluczyków ze stacyjki.

Jak się okazało, 26-letnia kobieta nie posiadała prawa jazdy, samochód widniał w policyjnym systemie jako kradziony na terenie powiatu kłodzkiego. Wyraźna woń alkoholu wyczuwalna od 26-latki wskazywała też na jej stan. Badanie na zawartość alkoholu dało wynik 3,5 promila.

Dzierżoniowscy policjanci przeprowadzą postępowanie w sprawie jazdy w stanie nietrzeźwości oraz towarzyszących wykroczeń. Mundurowi z Kłodzka będą wyjaśniać natomiast okoliczności kradzieży samochodu i powiązania z tym czynem zatrzymanej kobiety.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 26.01 (Goście: Leszek Miller - były premier oraz dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Artur Dziambor
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE