W proteście wzięło udział kilkunastu rolników z powiatu milickiego

i

Autor: Sebastian Stelmach W proteście wzięło udział kilkunastu rolników z powiatu milickiego

Nie dla "Piątki dla zwierząt". Rolnicy z Milicza wyjechali na ulice

2020-10-22 10:56

Nie dla "Piątki dla zwierząt". Pod takim hasłem rolnicy z powiatu milickiego protestowali dzisiaj na Drodze Krajowej nr 15. Sznur około 20 ciągników przejechał przez centrum Milicza wstrzymując ruch w mieście.

Rolnicy zdecydowali się na ten krok, ze względu na zmiany wprowadzane na rynku rolnym.

- Wyjechaliśmy na ulice by zamanifestować swoje niezadowolenie z proponowanych zmian w tzw. piątce dla zwierząt. Poza tym chcemy zwrócić uwagę na problem, że my jako rolnicy będący na początku produkcji rolnej dostajemy za nią marne grosze, a bogacą się na tym pośrednicy i przetwórcy, którzy tą żywność wytarzają - mówił Szymon Lew, rolnik spod Milicza.

Protestujący podkreślali też, jak ważne dla nich jest bycie traktowanym po partnersku.

- Jesteśmy ignorowani przy podejmowaniu tak ważnych decyzji dla rolnictwa. Minister zamiast szukać nowych rynków zbytu dla produktów rolnych, ogranicza je. Jak można w dobie kryzysu zubażać własną gospodarkę? - mówił Zdzisław Kanas, przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Miliczu.

W proteście brało udział ok. 20 ciągników. Rolnicy przejechali Drogą Krajową nr 15 przez centrum miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE