Nie bierzesz potwierdzenia po płatności kartą w sklepie? Możesz tego żałować

i

Autor: Pixabay Nie bierzesz potwierdzenia po płatności kartą w sklepie? Możesz tego żałować

Porady

Ten błąd podczas płacenia kartą popełnia prawie każdy. Mało kto o tym wie

2023-03-21 12:44

Ponieważ obecnie większość osób płaci kartą, niejednokrotnie w ciągu dnia słyszymy pytanie od kasjera "czy wydrukować potwierdzenie płatności?" Tu znów - przeważnie rezygnujemy z wydruku i zabieramy sam paragon. Okazuje się, że możemy mieć przez to sporo kłopotów. Za każdym razem powinno się brać potwierdzenie płatności kartą. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale.

Potwierdzenie płatności kartą podczas zakupów. Dlaczego warto je zawsze zabierać?

Sporo osób dawno zrezygnowało z noszenia przy sobie gotówki na rzecz dokonywania płatności kartą. Kto z nas nie miał takiej sytuacji, że po przyłożeniu jej do terminala, transakcja nie została zaakceptowana mimo, że posiadaliśmy środki na koncie? Kasjer podjął kolejną próbę, a być może następne. To częste, gdy na przykład w sklepie wystąpią chwilowe przerwy w dostawie prądu lub gdy wystąpił problem z połączeniem z bankiem. Niekiedy również w trakcie transakcji rozmyślamy się i rezygnujemy z zakupu.

Nie bierzesz potwierdzenia, gdy płacisz kartą? To duży błąd! Możesz tego żałować

Po zajrzeniu na konto orientujemy się, że zwielokrotnione środki jednak zostały z niego pobrane. Co wtedy? Obciążenie konta kilkukrotną sumą za jeden wydatek w wyniku wielu prób płatności to właśnie ta sytuacja, gdy niezbędne są potwierdzenia płatności lub też potwierdzenia jej odrzucenia. Jeżeli nie mamy tych druczków, niestety nie otrzymamy zwrotu pieniędzy, ponieważ bank nie uwzględni reklamacji. Warto więc - oprócz paragonu, który jest niezbędny przy wymianie lub zwrocie - prosić także o wydruk potwierdzenia, a szczególnie wtedy, gdy występują problemy z płatnością.

Tu odbudują Pałac Saski! Wykopaliska na pl. Piłsudskiego

Te produkty zawierają mąkę ze świerszczy. Wiele osób nawet o tym nie wie!

Listen on Spreaker. Źródło: Nie bierzesz potwierdzenia, gdy płacisz kartą? To duży błąd! Możesz tego żałować
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE