Netflix stworzy serial o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu

i

Autor: Paweł de Ville Netflix stworzy serial o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu

Netflix stworzy serial o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu. Ty też możesz tam zagrać!

2021-06-10 11:16

Netflix zapowiedział już nowości, które będzie można zobaczyć na platformie w 2021 i 2022 roku. Jedną z nich będzie serial "Wielka woda" o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu z 1997 roku. Wyreżyserują go Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk. Zdjęcia zaczynają się już w sierpniu na Dolnym Śląsku. Poszukiwani są statyści.

Wielu mieszkańców Wrocławia i okolicznych terenów lipiec 1997 roku pamięta jako jeden z najtragiczniejszych miesięcy życia w swoim życiu. Powódź tysiąclecia doprowadziła do olbrzymich strat i śmierci kilkudziesięciu osób w kraju. Przedstawiony cały ten obraz będzie można zobaczyć już niedługo. Właśnie rozpoczynają się prace nad serialem, który będzie opowiadał o tej tragedii. Serial "Wielka woda" będzie można obejrzeć na platformie Netflix już w przyszłym roku.

"Wielka woda" będzie sześcioodcinkowym dramatem katastroficznym w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Akcja rozgrywać się będzie podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. 

Serial "Wielka Woda" na Netflixie. Ty też możesz tam zagrać!

Zdjęcia do serialu na Dolnym Śląsku będą miały miejsce w dniach 21 - 30 sierpnia 2021 r. na terenie Osiny Wielkiej, Srebrnej Góry i Byczenia. Studio ABM już teraz szuka statystów. Kogo dokładnie? Kobiet i mężczyzn w wieku 16 - 70 lat, a także zwierząt gospodarskich - koni, kóz, krów, itp. 

Zgłoszenia można wysyłać poprzez stronę studioabm.com.pl

Raport z anteny 02.04, godz.10

Szczegóły fabuły serialu "Wielka woda"

Serial Netflixa przedstawi kulisy wydarzeń z 1997 roku. Gdy fala kulminacyjna zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja o konieczności ochronienia miasta. W tym celu poświęcone mają zostać okoliczne wsie i pole. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE