Netflix stworzy serial o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu

2021-04-06 11:43 A.F
Netflix stworzy serial o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu
Autor: Paweł de Ville Netflix stworzy serial o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu

Netflix zapowiedział serialowe nowości, które będzie można zobaczyć na platformie w 2021 i 2022 roku. Jedną z nich będzie serial o powodzi tysiąclecia we Wrocławiu z 1997 roku. Wyreżyserują go Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk. Czego można oczekiwać w nadchodzącej ekranizacji? O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Wielu mieszkańców Wrocławia i okolicznych terenów lipiec 1997 roku pamięta jako jeden z najtragiczniejszych miesięcy życia w swoim życiu. Powódź tysiąclecia doprowadziła do olbrzymich strat i śmierci kilkudziesięciu osób w kraju. Przedstawiony cały ten obraz będzie można zobaczyć już niedługo. Właśnie rozpoczynają się prace nad serialem, który będzie opowiadał o tej tragedii. Serial "Wielka woda" będzie można obejrzeć na platformie Netflix już w przyszłym roku.

"Wielka woda" będzie sześcioodcinkowym dramatem katastroficznym w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej. Akcja rozgrywać się będzie podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku.

Szczegóły fabuły serialu "Wielka woda"

Serial Netflixa przedstawi kulisy wydarzeń z 1997 roku. Gdy fala kulminacyjna zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja o konieczności ochronienia miasta. W tym celu poświęcone mają zostać okoliczne wsie i pole. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

Zdjęcia do serialu „Wielka woda” rozpoczną się latem 2021 roku. Premiera na Netfliksie w drugiej połowie 2022 roku.

Raport z anteny 02.04, godz.10