Na Stadionie Wrocław będą szczepić dziennie 8 tys. osób dziennie

i

Autor: pixabay.com

Na Stadionie Wrocław będą szczepić 8 tys. osób dziennie

2021-04-08 1:07

W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 dostarczanych do Polski, Gmina Wrocław przygotowała plan uruchomienia kolejnych, masowych punktów szczepień na terenie miasta. Największy ma powstać na Stadionie Wrocław, na którym ma być szczepionych dziennie nawet 8 tys. osób.

Na Stadionie Wrocław ma zostać uruchomiony także punkt drive-thru, który ma  przepustowość wielokrotnie większą niż punkty stacjonarne. Planowanych jest 20 stanowisk szczepień, 12-13 samochodowych, 1-2 piesze/rowerowe, namiot "baza" dla administracji i celów socjalnych. Magistrat podaje, że punkt może zostać uruchomiony 14-15 kwietnia. 

Ściśle określone zasady

Osoby zapisane na szczepienie, powinny zgłaszać się nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną swojego szczepienia. Jeżeli każdy będzie przychodził na "swoją" godzinę, to bardzo usprawni  pracę i nie będą powstawały kolejki. Cała procedura od wejścia do wyjścia trwa około 20-30 minut, z tego 15 minut to czas oczekiwania po szczepieniu.

Jeżeli miasto otrzyma odpowiednią liczbę szczepionek,  to wszyscy chętni we Wrocławiu najpóźniej  do końca czerwca powinni zostać zaszczepieni co najmniej 1 dawką. 

Nowy punkt ma zostać uruchomiony także w Porcie Lotniczym Wrocław. Ma być w nim możliwe szczepienie tysiąca osób dziennie.

Władze miasta podkreślają, że biorąc pod uwagę możliwości wszystkich punktów we Wrocławiu, będą w stanie szczepić kilkanaście tysięcy osób dziennie.

Obecnie na terenie miasta działają 123 punkty szczepień, a zaszczepiło się do tej pory ponad 190 tys. osób. Szczegółową mapę z zaznaczonymi punktami, w których można się zaszczepić znajdziecie na stronie internetowej ww.wroclaw.pl.

Raport z Anteny godz. 10
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE