Na co dzień ratują zwierzęta, tym razem uratowali człowieka! Nietypowa sytuacja we wrocławskim zoo [AUDIO]

2020-02-27 17:24
Na co dzień ratują zwierzęta, tym razem uratowali człowieka! Nietypowa sytuacja we wrocławskim zoo
Autor: Krzysiek Staszkiewicz

Zazwyczaj ratują zwierzęta, tym razem uratowali życie człowieka. Pracownicy wrocławskiego zoo pomogli przywrócić prace serca jednemu z gości. Pomocny w całej akcji był też automatyczny defibrylator.

Nie zastanawiali się długo, po prostu zaczęli działać - Zawiadomił nas kolega, że zdarzyła się taka sytuacja, że człowiek zasłabł no i że jest potrzebny defibrylator. Więc z drugim kolegą pojechaliśmy po niego do jednego z punktów, czyli do afrykarium i stamtąd już bezpośrednio do pacjenta - mówi Anna Rosiak, opiekunka zwierząt kopytnych z wrocławskiego zoo, biorąca udział w akcji.

Na miejscu zdarzenia przypadkiem był Maciej Solski z zawodu ratownik medyczny. - Największe ukłony dla pracowników ogrodu. Dzięki nim udało się dostarczyć energię z defibrylatora, myślę że tak naprawdę już po ok. dwóch minutach od zatrzymania akcji serca. Ja byłem tylko od tego, żeby pomóc swoim doświadczeniem. Ja nie mam sprzętu jak jestem prywatnie. Więc byłem zwykłym świadkiem, jak każdy z was może być i po prostu uciskałem klatkę piersiową - mówi Maciej Solski.

Pacjent "ratowników" z zoo ma się już dobrze i pamięta wizytę w ogrodzie. Pamiętajmy, żeby nie przechodzić obojętnie wobec potrzebujących osób.

Więcej o akcji ratowniczej we wrocławskim zoo w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE