Myszojeleń z Wrocławia rośnie jak na drożdżach! Internauci nadali mu imię [ZDJĘCIA]

2021-02-17 10:53

Kanczyl filipiński, jeden z gatunków myszojelenia, który przyszedł na świat w listopadzie we wrocławskim zoo, osiągnął już rozmiary dorosłego osobnika. Internauci wybrali dla niego imię. Nadal nie wiadomo jednak, jakiej jest płci. Zwierzę należy do jednego z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków.

Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo urodził się 10 listopada, czyli kilka dni temu skończył trzy miesiące. Jego narodziny udało się sfilmować, czego – jak wskazywali pracownicy wrocławskiego ogrodu – nie udało się jeszcze nikomu na świecie.

Myszojeleń z Wrocławia ma już imię

Myszojeleń z Wrocławia otrzymał imię Sulu, które wybrali w głosowaniu internauci. Osiągnął już niemal rozmiary dorosłego osobnika. "Gabarytami już zbliża się do dorosłych osobników, ale to normalne u tego gatunku. W naturze czyha na nie wiele niebezpieczeństw, więc maluchy muszą szybko rosnąć, aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie" - informuje Joanna Kij z biura prasowego wrocławskiego zoo.

Nie wiadomo jeszcze jakiej płci jest zwierzę. Pracownicy zoo liczą, że jest to samiec, ponieważ w europejskich ogrodach zoologicznych jest jedynie 12 osobników tego gatunku, z czego tylko jeden to samiec. Wrocławski Ogród Zoologiczny od 2009 r. prowadzi hodowlę zachowawczą tego zagrożonego wyginięciom gatunku. W naturalnym środowisku – na Filipinach – kanczyli jest coraz mniej, ponieważ na ich terytoriach człowiek rozwija plantacje palm olejowych. 

Poniżej możecie zobaczyć, jak przez kilka tygodni zmienił się myszojeleń z Wrocławia!

Pierwsze nagrane narodziny myszojelenia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE